Понеділок, 17 Жовтня, 2022
Бiльше

  В Одесі глава УГКЦ очолив молитву за Україну

  Блаженніший Святослав 16 жовтня відвідав у Одесі храм Святого архистратига Михаїла, де помолився за Україну та її захисників, а також зустрівся з вірними і внутрішньо переміщеними особами, яким передав гуманітарну допомогу від Патріаршої фундації «Мудра справа».

  Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

  «Ця молитва за наш народ, за наше військо, — сказав Блаженніший Святослав на завершення молитви, — є наче криком серця віруючої людини в часи військового лихоліття. Від початку цієї війни наш народ умовно поділився на дві категорії громадян: одні взяли в руки зброю, інші стали волонтерами. Наші захисники, сестри і брати, сьогодні зі зброєю в руках відстоюють мир, боронять життя в Україні. А ми, які перебуваємо в тилу, маємо обов’язок нашою сумлінною благочинною діяльністю послужити усім тим, хто перебуває в потребі: підтримати наше військо і підтримати усіх тих, кого в особливий спосіб вразила війна».

  Глава Церкви зауважив, що в умовах війни кожна парафія УГКЦ в Україні перетворилася на осердя служіння своєму народові. З одного боку, Церква почала евакуюювати мирних жителів з-під обстрілів у більш безпечні місця, а з іншого — доставляти гуманітарну допомогу у місця найбільшої потреби. «Почався ще один фронт — фронт добрих діл, взаємної підтримки і взаємодопомоги. І я дякую, що Одеса, Одеський екзархат є нашим взірцем такої діяльності. Дякую всім волонтерам, зокрема тим, які гуртуються в цій парафії, за вашу особливу місію відданого служіння для свого народу», — сказав Блаженніший Святослав.

  Глава Церкви подякував присутнім військовослужбовцям за їхню особливо мужню поставу в час війни. «Кожного дня в усіх наших церквах як в Україні, так і у всьому світі лунає молитва за перемогу України і за українське військо», — запевнив Глава УГКЦ, відзначивши, що молитва стала одним із фронтів духовної боротьби українців.

  Крім того, Церква, як розповів Блаженніший Святослав, тримає і гуманітарний фронт, що є особливим свідченням християнської віри, бо «замало лише словами Бога ісповідувати, треба Його ісповідувати ще й своїми ділами».

  Третім фронтом, який тримає Церква, є інформаційний — голошення правди про Україну. «Ми з вами, як християни, маємо обов’язок свідчити правду, говорити правду про біль України, щоб, як колись писав Шевченко, „на весь світ почули, що діялось в Україні, за що погибала, за що слава козацькая по всім світі стала“».

  Глава УГКЦ подякував кожному, хто на своєму блок посту, на своїй лінії фронту, стали до боротьби в молитві, добрих ділах, а найперше у свідченні правди, істини. Нехай милостивий Господь допоможе усім нам. Ми справді відчуваємо, що наша сила є у правді», — резюмував Глава Церкви.

  За жертовну працю і геройську поставу на особистому християнському, громадянському блокпосту Блаженніший Святослав відзначив патріаршими грамотами полковника Костянтина Бабінця, начальника Південного територіального управління військової служби правопорядку, і його заступника підполковника Олега Артеменка.

  Після молитви Глава УГКЦ зустрівся парафіянами, катехитами, а також внутрішньо-переміщеними особами, яким особисто роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

  З початку війни ця фундація передала вже понад 10 000 продуктових наборів, які були роздані переселенцям через логістичні центри, що відкриті практично в кожній парафії Одеського екзархату УГКЦ в чотирьох південних областях України, зокрема на окупованій Херсонщині.

  Найсвіжіше

  Популярне