Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Святий Престол в ООН про територіальну цілісність України

  Виступаючи під час дебатів в рамках Генеральної Асамблеї ООН, присвячених територіальній цілісності України, Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН, цитуючи Папу Римського Франциска, наголосив на тому, що вирішення ситуації повинно ґрунтуватися на основі пошани до людського життя та на пошані суверенітету й територіальної цілісності кожної країни.

  У середу, 12 жовтня, Генеральна Асамблея ООН прийняла 143-ма голосами «за» резолюцію «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН», в якій засудила анексію територій України Російською Федерацією, повідомляє Vatican News.

  У дискусії в рамках 11-ї Надзвичайної спеціальної сесії, що була присвячена цьому питанню, виступив також Постійний Спостерігач Святого Престолу при ООН архиєпископ Ґабріелле Каччя, який від імені Святого Престолу підніс заклик «покласти край божевіллю цього конфлікту, який кожної години свого тривання забирає невинні життя», як також «руйнує взаємну довіру, від якої залежить міжнародний порядок».

  У своєму лаконічному виступі ватиканський дипломат навів слова Папи Франциска, який у неділю, 2 жовтня 2022 р., сказав: «У Боже ім’я та в ім’я почуття людяності, що мешкає в кожному серці, повторюю заклик, аби негайно досягнути припинення вогню. Нехай замовкне зброя та шукаймо умови для того, щоби розпочати переговори, здатні привести до вирішень, які не нав’язані силою, а є узгодженими, справедливими та стабільними».

  Представник Святого Престолу зазначив, що Папа Римський Франциск «чітко вказував» на те, що ці вирішення повинні «ґрунтуватися на пошані до священної цінності людського життя, як також до суверенітету та територіальної цілісності кожної країни». За його словами, своїми закликами, зверненими безпосередньо до президентів воюючих країн, як також до всіх політичних лідерів світу, Святіший Отець вказав на те, що зібрані в цьому залі засідань повинні відіграти свою роль у тому, щоби зробити все можливе, аби покласти край війні, не даючи втягнути себе в загрозливу ескалацію. У контексті ядерної загрози стає ще нагальнішою «переміна серця тих, в чиїх руках лежить доля війни, щоби зупинився ураган насильства, і щоб було можливим відновити мирне співіснування в справедливості», – про яку Папа говорив під час загальної аудієнції 12 жовтня.

  Підсумовуючи, архиєпископ Каччя наголосив, що утвердження чітких принципів міжнародного права, які підкреслені резолюцією та чітко закріплені в Статуті ООН, «потрібно сприймати як відкриття дороги до справедливого та мирного вирішення, а не як дорогу до загострення конфлікту, який вже спричинив надто багато жертв».

  Найсвіжіше

  Популярне