Середа, 7 Грудня, 2022
Бiльше

  Патріарх Варфоломій: проповіді Кіріла не відповідають православному вченню

  Вселенський патріарх Варфоломій, як почесний глава всесвітнього православ’я, є людиною м’якого тону. Але його дистанціювання від Московського патріарха Кіріла є різкішим: Вселенський патріарх засуджує війну Росії проти України та “сумує з приводу позиції патріарха Кіріла”.

  Про це Його Всесвятість заявив в інтерв’ю німецькому виданню Tagespost та австрійському католицькому інформаційному агентству Kathpress у Константинополі.

  Особливо вразила Вселенського патріарха проповідь, яку Кіріл виголосив у Москві тиждень тому. У ній Московський патріарх провів паралель між загиблими в Україні російськими військовими та жертовною смертю Христа на хресті, заявивши, що через жертву життя цих воїнів усі їхні “гріхи були прощені”. Патріарх Варфоломій дослівно сказав: “Те, що він сказав останнім, а саме те, що всі ті, хто загине на цій війні, підуть прямо в Царство Боже як мученики, це те, що не відповідає православному вченню”.

  Диявольська війна

  Його Всесвятість дуже сумував, що патріарх Московський домовився з президентом Росії Владіміром Путіним. Патріарх Кіріл говорить про “священну війну”, а патріарх Варфоломій називає це “війною нечестивою і диявольською”.

  В інтерв’ю виданням Tagespost і Kathpress патріарх Варфоломій згадав свій візит до Польщі, де зустрівся з українськими біженцями. Зокрема, глибоко зворушили його зустрічі з дітьми-сиротами. “Мільйони українців змушені залишити свої домівки, наголосив Варфоломій. Це безпідставна війна”.

  Українці хочуть засудження Кіріла

  Особисто Вселенський патріарх дуже засмучений нинішнім станом відносин між Константинопольським і Московським Патріархатами, які були розірвані російською стороною. У літургії Вселенського Патріархату патріарх Кіріл і надалі буде включений у молитву, “хоча митрополит Київський та всієї України Епіфаній просив нас скликати Всеправославний собор для засудження патріарха Кіріла”.

  Найсвіжіше

  Популярне