П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  Доопрацьовані документи Донецької єпархії ПЦУ розглянуть у пріоритетному порядку – ДЕСС

  Державна служба з питань етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) розгляне доопрацьовані документи щодо внесення змін до статуту Донецької єпархії Православної Церкви України у пріоритетному порядку.

  Про це йдеться у повідомленні ДЕСС на своїй сторінці у соцмережах у відповідь на заяву митрополита Донецького і Маріупольського Сергія.

  “Юрист заявника підтвердив отримання листа ДЕСС 29 вересня і перебуває на прямому телефонному контакті з нами. За наявною у нас інформацією, юристи заявника погоджуються з висловленими зауваженнями ДЕСС, врахували їх і подають оновлений пакет документів”, – йдеться в повідомленні.

  У ДЕСС наголошують, що доопрацьовані документи будуть розглянуті у пріоритетному порядку.

  “Загалом ДЕСС розглядає документи в порядку черговості за винятком, звісно ж, тих ситуацій, коли до нас надходить інформація про об’єктивні обставини, що вимагають зміни пріоритезації. Загроза блокування рахунку, безумовно, є об’єктивною обставиною для пріоритетного розгляду. На жаль, у початковому зверненні заявника не було зазначено про проблему рахунку, завдяки чому ДЕСС могла б пріоритезувати розгляд цього пакету документів”, – заявляють в ДЕСС.

  За інформацією, наявною на цю годину в ДЕСС, рахунок єпархії не був і не є заблокований.

  “У разі, якщо ця інформація не відповідає дійсності, просимо Управління Донецької єпархії Православної Церкви України терміново надати ДЕСС підтвердження заблокованості рахунку. Ми негайно звертатимемося до компетентних органів з проханням розблокувати рахунок і надати можливість релігійній організації продовжити повноцінно свою роботу до завершення процедур внесення змін до статуту”, – говориться в повідомленні.

  Адже для всіх нас важлива гуманітарна робота, здійснювана релігійними спільнотами України, особливо в зоні окупованих територій і активних бойових дій. Опір агресії рф та подолання її негативних наслідків – наша спільна справа.

  Разом із тим зауважуємо, що реєстрація нової редакції статуту може відбуватися виключно в межах чинного законодавства й ДЕСС завжди на зв’язку з юристами заявників з метою виправлення невідповідностей у документах. ДЕСС постійно здійснює численні консультації мобільним зв’язком та електронною поштою. Зв’язок з ДЕСС не припинявся з 24 лютого й навіть у найважчі тижні спроб атаки на Київ.

  Мусимо також висловити стурбованість поширенням неперевіреної інформації, спрямованої на генерування напруги й конфліктів у суспільстві, в умовах, коли так важлива консолідація.

  https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Q3KaDuh25GgZYt3fkaNYC5jLW1GDf526P2SgKzkURqeToaEZsLgMsyHz26U6VRJcl&id=100069232388855

  Найсвіжіше

  Популярне