Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  Лавров пояснював причини війни в Україні на зустрічі з католицьким кардиналом Пароліном

  Кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Святого Престолу, зустрівся з міністром закордонних справ росії Сергеєм Лавровим у Нью-Йорку.

  Як повідомляє РІСУ, російська сторона назвала цю зустріч «продуктивною» і такою, що дала нагоду пояснити причини війни в Україні.

  Своєю чергою, днем раніше, виступаючи перед міжнародною групою «Friends of the CTBT», що займається питанням набуття чинності Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, кардинал закликав заборонити ядерні випробування, оскільки «у зв’язку зі зростанням глобальної напруженості та риторики про загрози використання ядерної зброї це надзвичайно важливо, важливіше, ніж будь-коли», — передає Vatican News.

  Заява кардинала Пароліна повторює численні заклики Папи Франциска до роззброєння та необхідності припинити торгівлю зброєю. Про подробиці розмови Пароліна з Лавровим у Ватикані наразі не повідомляли.

  У заяві міністерства закордонних справ Росії, що відбулася у рамках Генеральної асамблеї ООН, сказано, що «міністр чітко пояснив причини тривалої кризи у відносинах між Росією і Заходом, яка є результатом хрестового походу НАТО з метою знищення Росії та розколу світу».

  Дії Росії міністерство виправдовує необхідністю «забезпечити незалежність і безпеку, а також протистояти гегемоністським прагненням США контролювати всі глобальні процеси».

  Лавров також згадав про маріонеткові «референдуми» на окупованих українських територіях. Він сказав кардиналу Пароліну, що вони «повністю відповідають міжнародному праву і служать забезпеченню законних прав мешакнців цих територій на самовизначення та побудову свого життя відповідно до власних цивілізаційних, культурних і релігійних традицій».

  Згідно із заявою, обидві сторони також відзначили «продуктивний характер поточного російсько-ватиканського міждержавного та міжконфесійного діалогу на високому та найвищому рівнях», а також торкнулися кількох «пріоритетних питань двостороннього та міжнародного співробітництва».

  Раніше, під час свого візиту у Казахстан на VII Конгрес лідерів світових і традиційних релігій, Папа Франциск провів коротку зустріч із митрополитом Волколамським Антонієм, главою Відділу зовнішніх зв’язків Московського Патріархату, що очолив делегацію РПЦ замість Патріарха Кіріла.

  Митрополит описав журналістам цю зустріч як «сердечну» та торкнувся питання ще однієї майбутньої зустрічі, яка, за його словами, повинна бути «добре організованою» та супроводжуватися якоюсь спільною заявою. Раніше повідомлялося, що Папа може зустрітися особисто з Кірілом, однак згодом стало відомо, що Кіріл скасував свій візит до Казахстану.

  Найсвіжіше

  Популярне