Середа, 1 Лютого, 2023
Бiльше

  Тероборона вибивала двері, бо священники УПЦ МП забарикадувались в храмі на Житомирщині

  22 вересня на території Миколаївського храму у смт. Попільня Житомирської області виникла штовханина. Жителі громади ще у травні ухвалили рішення про перехід від Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до Православної церкви України, однак представники Московської церкви відмовилися покидати храм.

  Як видно з відео, оприлюдненого Московським патріархатом, їхні прихожанки, переважно жінки літнього віку, почали кидатися на озброєних представників органів правопорядку. Також, як видно на кадрах, тероборонівцям довелося вибити двері, щоб змусити представників Московського патріархату вийти із храму, передає Главком.

  Як повідомили у Telegram-каналі тероборони Попільнянської громади, ще наприкінці травня в у селищі відбулися легітимні збори релігійної громади УПЦ МП, де було ухвалене рішення про перехід до Православної церкви України. Весь цей час проводилося юридичне оформлення офіційних документів.

  «І от сьогодні (22 вересня – ред.) до Добровольчого формування Попільнянської громади, до Попільнянського відділення Національної поліції, до п’ятого відділу РТЦК СП та роти охорони звернулися представники релігійної громади ПЦУ, надавши всі установчі документи та документи на право власності, з проханням забезпечити дотримання правопорядку та законності біля будівлі Свято-Миколаївського храму під час заходів, які будуть проводитися їхньою громадою», – зазначається у повідомленні.

  Однак, як розповіли у теробороні, коли віряни ПЦУ прийшли на територію свого храму, то представники Московського патріархату разом зі своїм священником забарикадувалися в церкві і не дали змоги зайти до храму релігійній громаді, яка і є законним власникам будівлі.

  «Хочемо нагадати, що на зборах 29 травня священник Московського патріархату Петро Лис пообіцяв релігійній громаді, якщо будуть всі оформленні юридичні документи, то він не буде чинити супротив щодо користування майном релігійної громади. Чого сьогодні, на жаль, не сталося. Попри численні провокації з боку прихильників Московського патріархату із залученням різного роду московських технологій гібридної війни, завдяки професійним діям представників органів правопорядку та інших силових структур, будь-яких сутичок вдалося уникнути. Після довгих перемовин та для того, щоб уникнути картинки для Кремля, будівлі Свято-Миколаївського храму та недільної школи були опечатані до моменту можливого оскарження московитами рішення релігійної громади», – йдеться у повідомленні.

  У теробороні наголосили, що релігійна громада Православної Церкви України має всі установчі документи та витяги про право власності на землю та будівлі.

  «Перешкоджання, які чинять представники Московського патріархату, є незаконні та їм буде дана обґрунтована правова оцінка», – зазначається у повідомленні.

  Своєю чергою пресслужба Житомирської єпархії УПЦ МП заявила про «спробу рейдерського захоплення» храму.

  Нагадаємо 63% українців підтримують ідею розриву зв’язків УПЦ МП з російською Церквою. Крім цього, митрополит Епіфаній закликав УПЦ МПстати на канонічний шлях – на шлях єдності.

  Абсолютна більшість українців підтримує заборону УПЦ Московського патріархату.

  Раніше громада Казанської ікони Божої Матері с. Долинівка прийняла рішення про приєднання до ПЦУ. Одноголосно проголосували жителі сіл Луківського старостинського округу за перехід громади від УПЦ (Московського патріархату) під юрисдикцію Православної церкви України. 20 квітня парафія у села Тетірка, Житомирського району приєдналась до Православної Церкви України.

  22 квітня Парафія Різдва Пресвятої Богородиці смт. Лугини Житомирської області разом із священником УПЦ МП Петром Киричевським приєдналась до Православної Церкви України.

  Найсвіжіше

  Популярне