П’ятниця, 6 Січня, 2023
Бiльше

  У селі на Волині провели перше богослужіння після переходу до ПЦУ

  21-го вересня у храмі Різдва Богородиці села Бортнів Поромівської громади, подолавши довгі бюрократичні тяганини, провели перше Богослужіння, після зміни підлеглості, під покровом Володимир-Волинської єпархії Православної церкви України.

  Це стало можливим після отриманням релігійною громадою офіційних документів про перехід з УПЦ московського патріархату в ПЦУ. Відтак, згідно з розпорядженням голови Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка від 2-го вересня, прийнято рішення зареєструвати зміни до церковного статуту «Релігійна громада Різдва Богородиці Української православної церкви села Бортнів Володимирського району у новій редакції за новою назвою релігійна організація «Релігійна громада Різдва Богородиці Володимир-Волинської єпархії Української православної церкви (Православної Церкви України) села Бортнів Володимирського району, передає видання “Буг”.

  В зв’язку з цим, 21-го вересня на релігійне свято Різдво Пресвятої Богородиці, у храмі села Бортнів, названому на честь Богородиці, приїхали священники з Володимир-Волинської єпархії ПЦУ та провели перше богослужіння після зміни підлеглості. До отця Олега, який править ще у селі Литовеж, а віднині буде й за сумісництвом у Бортневі, приєднались настоятелі церков із сіл Стенжаричі та Вощатин – отець Борис, Бужанка та Рогожани – отець Миколай, Лішня – отець Андрій.

  Новий настоятель привітав парафіян із тим, що вони отримали нарешті рішення про перехід, поздоровив зі святом, порадив їм і надалі триматися разом, підтримувати один одного та йди до кінця.

  На заході також був присутній помічник народного депутата Ігоря Гузя та депутат облради Андрій Бокоч, він зазначив, що не хотів втручатися у ситуацію, бажав, щоб громада і люди, які живуть у Бортневі самостійно згуртувалася й прийняла власне рішення. І, незважаючи на всі “кола пекла” та бюрократичну тяганину, їм це вдалося. Також він передав храму подарунок від себе й нардепа – ікону Візантійської Божої матері, аналог якої, візантійці подарували після хрещення Київської Русі князю Володимиру.

  Своєю чергою організатор зборів релігійної громади, староста храму та депутат Поромівської громади Роман Франчук зазначив, що радий, бо його підтримали люди, представники Поромівської громади й депутати всіх рівнів. Він додав, що храм буде відкритий для усіх. І навіть, запрошує тих людей, які на других зборах голосували за те, щоб громада лишилася в УПЦ, до слова деякі з них і прийшла на сьогоднішнє богослужіння.

  “Час лікує все, я думаю, що люди побачать правду, прийдуть до нас і буде все гаразд. Громада наша буде разом, як колись”, – закликав Роман Франчук.

  Найсвіжіше

  Популярне