Середа, 1 Лютого, 2023
Бiльше

  За пів року 25 парафій на Волині офіційно перейшли з УПЦ до ПЦУ

  На Волині від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 25 парафій Української православної церкви змінили конфесійну підлеглість та перейшли під юрисдикцію Православної церкви України.

  Ще майже 40 парафій – в процесі оформлення документів про перехід з УПЦ до ПЦУ. Про це розповів Суспільному головний спеціаліст обласного відділу з питань релігії Василь Гайдук.

  До початку повномасштабної війни на Волині було понад пів тисячі парафій УПЦ і стільки ж офіційно зареєстрованих громад ПЦУ.

  Василь Гайдук також прокоментував рішення Волиньради звернутися до центральних органів влади із проханням заборонити в Україні УПЦ МП. На думку головного спеціаліста відділу з питань релігії, без прийняття відповідного закону на рівні держави змінити ситуацію – неможливо.

  «Те, що прийняла облрада, це, скоріш за все, заклик. Але законних підстав для скасування реєстрації чи взагалі заборони та території області немає повноважень цього зробити. У законі передбачені чіткі підстави для зняття з реєстрації статутів релігійних організацій», – зазначив Василь Гайдук.

  15 вересня депутати Волиньради звернулися до Кабміну, Верховної Ради України та Ради нацбезпеки і оборони України із проханням заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне