Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній нагороджений почесною відзнакою міста Кавала

  У вівторок, 6 вересня, на четвертий день офіційного візиту предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого митрополита Епіфанія до Греції, у місті Кавала, центрі митрополії Філіпп, Неаполя і Тасоса, відбулася низка заходів, у яких він взяв участь разом зі Вселенським патріархом Варфоломієм.

  День розпочався з візиту до Віце-префектури у Кавалі. У своєму слові віце-префект Алексіос Політіс, звертаючись до митрополита Київського і всієї України Епіфанія висловив співчуття до страждань українського народу від російської агресії. Він просив передати українцям слова підтримки та побажання досягти справедливого миру, повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Вселенський патріарх Варфоломій подякував віце-префекту за гостинність і побажав Кавалі та всьому регіону Божого благословення та процвітання.

  У залі місцевого Археологічного музею Торгівельно-промислова палата Кавали провела урочистий захід, присвячений візиту предстоятелів Церков. Голова палати Маркос Дембас відзначив, що через агресивну політику Росії та розв’язану нею війну страждає також економіка регіону. У час випробувань особливо важливою є духовна підтримка, і підприємці та мешканці Кавали вдячні своєму пастирю і отцю Вселенському Патріарху Варфоломію за молитви, настанови, підтримку і благословення, – зазначив пан Дембас.

  Далі відбулася презентація про святині Кавали і Тасоса, як місць для паломництва і духовного відновлення. У своєму слові після презентації Патріарх відзначив важливість паломництва як традиційної для православних духовної практики. Водночас, підкреслив він, подорожі, споглядання краси творіння Божого та дарів природи також є дверима до богопізнання. «У цьому питанні не слід бути категоричними, адже навіть для звичайних туристів відвідання святинь може відкрити двері до прийняття світла Христової істини», – сказав він.

  На завершення заходу пан Дембас, звертаючись до Блаженнійшого митрополита Епіфанія, подякував йому за візит до Кавали та підкреслив: «Запевняю Вас, Блаженнійший, що кавалійці на Вашому боці та бажають Україні швидше досягнути справедливого миру, щоби ця аморальна війна з боку Росії скоро закінчилася». На згадку про візит він вручив гостям символічні подарунки.

  Зустрічі продовжилися у муніципалітеті Кавали, де Великий клуб цього міста організував захід для вшанування Предстоятелів Церков. Від імені місцевої ради зі словом вітання до високих духовних гостей звернувся її голова пан Константінос Пефаніс.

  Після цього мер Кавали пан Теодорос Мурідіс оголосив рішення про нагородження почесною відзнакою міста Його Всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія за працю із захисту навколишнього природного середовища. Патріарх у своєму слові подякував за почесну відзнаку.

  Далі мер Кавали коротко розповів про війну в Україні, а також про церковні події в нашій державі. «Блаженнійший! У Вашій шанованій особі ми бачимо гідного пастиря і архієрея українського народу, предстоятеля Помісної Церкви України! Сердечно вітаємо Вас у Кавалі!» – сказав пан Мурідіс.

  Після виголошення основних віх біографії предстоятеля ПЦУ було зачитане рішення про нагородження Блаженнійшого владики почесною відзнакою міста Кавала.

  Прийнявши нагороду, митрополит Епіфаній подякував меру і кавалійцям за виявлену повагу та підтримку українського народу в його справедливій боротьбі проти агресорів.

  Завершилися світські заходи та зустрічі четвертого дня візиту предстоятелів Церков у Міжнародному Університеті Греції, де Його Всесвятості Вселенському патріарху Варфоломію були вручені відзнаки почесного доктора від імені факультету лісництва і лісового господарства за визначний особистий внесок у захист навколишнього природного середовища.

  Прийнявши відзнаки патріарх Варфоломій подякував за виявлену йому честь та у своїй промові наголосив на обов’язку всякої людини, а особливо християн, піклуватися не лише про себе та ближніх, але і про природу. Вона є творіння Боже і доручена нам, щоби ми дбали про неї, а не нищили її – підкреслив патріарх.

  Найсвіжіше

  Популярне