Субота, 24 Вересня, 2022
Бiльше

  Азербайджан повернув території після 30 років окупації. Російські війська покидають територію

  Російські військові передали Азербайджану контроль над Лачинським коридором. Це єдиною дорога, яка сполучає Вірменію і невизнану Нагірно-Карабаську республіку.

  Війська Азербайджану зайняли місто Лачин, окуповане вірменами з 1992 р.

  Про це повідомляє 24 канал.

  «Місцеве вірменське населення вже почало покидати населені пункти. Залишаючи місто, вірмени розкопують могили й забирають рештки своїх близьких. У Вірменії обіцяють переселенцям надати тимчасове житло», – мовиться у повідомленні.

  У звільнених населених пунктах поселять азербайджанців, які покинули свої домівки у 1990-х роках.

  Зауважимо, що коридор розташований у Лачинському районі Азербайджану, однак з 1992 року його контролює невизнана республіка. Наразі Лачинський коридор є єдиним сполученням між Вірменією та Нагірним Карабахом. У 2020 році Азербайджан зобов’язався побудувати нову дорогу.

  У 2020 році Азербайджан повернув контроль над Фізулінським, Джебраїльським, Зангеланським та Кубатлінським районами, а також над значною частиною території колишньої НКАО (зокрема місто Шушу та Гадрут).

  Після цього Вірменія та Азербайджан підписали мирний догорів за посередництва росії. Згідно з ним, Лачинський коридор перейшов під контроль Баку. До 26 серпня там перебували російські “миротворці”.

  У березні 2022 року міністр оборони Азербайджану рішуче нагадав росії чиєю насправді територією є, так званий, «Нагірний Карабах».

  Фото: АРА

  Найсвіжіше

  Популярне