Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  Попри заборону до Почаєва рухаються тисячі вірян московського патріархату. УПЦ МП не бере відповідальності за ходу

  Із Хмельницької області через Тернопільську рухається колона з п’яти тисяч вірян Української православної церкви московського патріархату. Влада Тернопільщини ухвалила обмеження на проведення таких заходів в області, проте учасники ходи на це не звертають уваги.

  Віряни рухаються в напрямку Почаєва. Там розташовується Почаївська Успенська лавра, що в оренді УПЦ МП, передає «Громадське».

  «Це неорганізована колона людей, серед них немає чітко визначеного когось, хто їх офіційно веде. Поліцейські забезпечують публічний порядок і безпеку людей, які там йдуть, а також дотримання ними правил дорожнього руху», — розповіли в поліції.

  Додають, що нікого з учасників не затримували: «Напруга була, зрозуміло, у чому причина, але таких порушень, щоб людей за щось затримували, не було».

  Також у поліції пояснюють, що Рада оборони Тернопільської області 26 липня ухвалила рішення, згідно з яким під час здійснення релігійних обрядів слід уникати організованого пересування пішки чи автомобільним транспортом, групами, колонами чи ходою.

  Проте віряни ігнорують це рішення. «Вони рухаються неорганізовано, і всі заклики поліцейських не йти, про те, що вони не дотримуються цього рішення, люди просто ігнорують і продовжують йти в напрямку Почаєва», — пояснюють у поліції.

  Місцеві медіа повідомляли, що колону вірян московського патріархату не пропускали в деякі населені пункти. Очільник Тернопільської ОВА Владислав Труш розповів, що в колоні рухаються 5 тисяч людей.

  «Вчора ми мали надзвичайно багато різних подій. Замість того, щоб зосередитися на іншій роботі, ми цих людей по полях виловлювали. Вони бігли на прорив. Це не контрольована маса», — сказав Труш.

  Крім того, за його словами, предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій сказав, що не благословляв на цю ходу, хмельницький владика теж відмовився брати на себе відповідальність.

  Труш анонсував засідання обласної ради 26 серпня, на якому мають ухвалити рішення щодо цієї ходи.

  Найсвіжіше

  Популярне