Середа, 29 Листопада, 2023
Бiльше

  Близько 400 баптистських церков в Україні втрачені через російське вторгнення

  Близько 400 баптистських церков, розташованих на окупованих територіях України, припинили своє існування через російське вторгнення. Про це повідомив Ярослав Пиж, президент Української баптистської теологічної семінарії у Львові в інтерв’ю Baptist Press.

  Керівник семінарії підтвердив The Christian Post кількість втрачених конгрегацій і розповів, як він прийшов до цієї оцінки.

  «Ми зробили оцінку з окупованих та звільнених від окупації територій», – пояснив він. «Також в список ввійшли церкви, звідки всі люди просто виїхали. Крім того, це число, збігається з оцінкою Союзу баптистів України».

  Президент семінарії припустив, що конфесійна приналежність церков могла спричинити таку ворожість з боку росіян, які вважають баптистів «агентами Заходу».

  “Але в більшості випадків люди виїжджали, тому що на охоплених війною територіях жити неможливо”, – додав Пиж.

  Ден Апчерч, місіонер Ради міжнародної місії Південної баптистської конвенції, який служить у Східній Європі, сказав, що деякі церкви розпущено через війну, але «інші церковні лідери навпаки – приїхали та працюють над створенням або відновленням церков і збирають віруючих які втратили свої громади».

  «Незважаючи на хаос, який спричинила війна, у багатьох церквах по всій Україні за останні шість місяців прийшли до віри нові люди та були охрещені цього літа», — заявив Апчерч.

  Ярослав Пиж вважає, що «найбільшим викликом цієї війни» буде не «відбудова будівель та інфраструктури», а відновлення «лідерського потенціалу».

  «Я вірю, що Бог поставив Українську Баптистську теологічну семінарію у потрібне місце в потрібний час з потрібними людьми», – зазначив Пиж. «Ця криза також принесла багато нових можливостей. Багато нових людей стануть духовними лідерами. Для семінарії, місія, як ніколи чітка — навчати та озброювати лідерів. Це те, що ми будемо робити.”

  Українська Баптистська теологічна семінарія надала понад 250 тонн гуманітарної допомоги в 10 регіонів України, крім того, обслуговувала понад 10 000 біженців у Львові та надала понад 420 000 пайків з початку вторгнення.

  Найсвіжіше

  Популярне