Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  Романів на Волині відзначив 125-річчя храму разом із архієреєм

  Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію у селі Романів Луцького районного деканату з нагоди престольного празника та 125-річчя заснування церкви.

  Про це пише сайт єпархії.

  У храмі Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба з владикою молилися: канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор Волинської православної богословської академії протоієрей Володимир Вакін, декан Свято-Успенського округу протоієрей Андрій Мовчанюк, настоятель священник Денис Клюковський, інше духовенство – місцеве, а також із сусідньої Володимир-Волинської єпархії.

  Під час хресної ходи владика освятив поклонний хрест, встановлений до 125-річчя храму. Архієрейськими благословенними грамотами владика нагородив активних парафіян.

  Божий дім у Романові збудовано 1896 р. Невідомий архітектор спроектував її так, щоб кожна лінія, чи деталь тягнулися до неба. І блакитний колір лише підкреслив прагнення до очищення. За совєтів правив там священник Максим Федорчук, який за любов до України вважався «ворогом народу» і був репресований. У часи незалежності продовжив душпастирську справу. Панотець вів щоденники, які стали основою книжки волинського журналіста Володимира Данилюка «Вірити занадто боляче… Волинь: хроніка подій 1939–1944 років».

  У липні 2019-го парафія вийшла з підпорядкування московського патріархату і приєдналася до Православної церкви України.

  Найсвіжіше

  Популярне