Вівторок, 4 Жовтня, 2022
Бiльше

  Папа Римський: Повертаюся додому збагаченим, несучи в серці незрівнянний скарб

  П’ятниця, 29 липня 2022 – заключний день перебування Папи Римського Франциска в Канаді. Він розпочався Святою Месою в каплиці резиденції Квебекського Архиєпископа, що стала для нього домом на цьому етапі його 37-ї Апостольської подорожі. В архиєпископському палаці також відбулася приватна зустріч з канадськими єзуїтами, після чого Святіший Отець прийняв делегацію індіанців Квебека, до яких звернувся з коротким словом.

  «Я приїхав до Канади як друг, щоби зустрітися з вами, щоби побачити, почути, навчитися та цінувати те, як живуть індіанські народи цієї країни. Я не приїхав як турист. Я прибув як брат, щоб особисто відкрити добрі та лихі плоди, породжені членами місцевої католицької громади протягом років. Я прибув у покутному дусі, щоби висловити біль, який носимо в серці як Церква через зло, яке немало католиків завдали вам, підтримуючи несправедливу політику утисків щодо вас. Я прибув як паломник, з моїми обмеженими фізичними можливостями, щоб зробити чергові кроки вперед з вами і для вас: щоб і далі тривали пошуки істини, щоб чинився поступ у розвитку стежок зцілення та примирення», – сказав Папа, додавши, що повертається додому «дуже збагаченим», бо несе в своєму серці «незрівнянний скарб», який складається із облич, усмішок і слів, які закарбувалися всередині, повідомляє Vatican News.

  «Наважуся сказати, якщо дозволите, що тепер у певному значенні почуваюся частиною вашої родини, і це для мене честь. Спогад про свято святої Анни, пережите з різними поколіннями і численними індіанськими сім’ями, залишатиметься незатертим у моєму серці», – додав Святіший Отець, вказуючи на цінність відчуття сім’ї та спільноти в цьому індивідуалістичному світі.

  Папа зазначив, що бажає ввірити пережите протягом цих днів, як також подальший шлях, турботливому піклуванню тих, «хто вміє берегти те, що в житті є вартісним», вказуючи на трьох особливих жінок. Насамперед, це свята Анна, яку він мав нагоду вшанувати «разом з Божим людом, який признає та шанує бабусь». Це також Пресвята Богородиця, адже, за словами Святішого Отця, жодне інше створіння не заслуговує бути названим паломницею більше від Неї, бо «Вона завжди, також і сьогодні, перебуває в дорозі між небом і землею, аби опікуватися нами від імені Бога та щоби вести нас за руку до Свого Сина». «Врешті, моя молитва і думка протягом цих днів часто линули до третьої жінки, смиренна присутність якої нас супроводила, і мощі якої зберігаються недалеко звідси», – сказав Папа, вказуючи на святу Катері Текаквіту, першу представницю корінних народів Північної Америки, що була проголошена святою.

  «Ці жінки можуть допомогти поєднувати, знову ткати примирення, що гарантуватиме права найуразливішим і вмітиме дивитися на історію без почуття кривди і без забудькуватості», – сказав Святіший Отець, зауваживши, що дві з них – Пречиста Діва та свята Катері – сміливо відповіли «так» на Божий задум щодо їхнього життя. Вони мали можливість відповідати зле всім, хто опирався цьому задумові, або піддатися патріархальним нормам свого часу, відмовившись від боротьби за мрії, які Бог викарбував у їхніх душах. «Вони обрали не цю можливість, а з лагідністю та твердістю, пророчими словами та рішучими жестами, відкрили шлях і здійснили те, до чого були покликані», – мовив Папа, побажавши, щоб вони благословили і наш спільний шлях.

  Зустріч з індіанцями була останньою в програмі цього етапу подорожі. По її завершенню Святіший Отець попрощався з персоналом архиєпископської резиденції та від’їхав до аеропорту. Наступним коротким етапом стане зупинка в Ікалуїті, столиці канадської території Нунавут, що є самоврядною територією інуїтів, які становлять 85% населення цього регіону. В місцевій початковій школі Папа зустрінеться із колишніми учнями шкіл-інтернатів. Ця подія матиме приватний характер, а по її завершенні на площі перед школою відбудеться зустріч з молоддю та похилими віком, після якої Святіший Отець відлетить до Риму.

  Найсвіжіше

  Популярне