Неділя, 25 Вересня, 2022
Бiльше

  У Боярській ОТГ на Київщині люди готові перевести всі храми МП до ПЦУ: проти – представник “ЄС”

  Міський голова Боярки Олександр Зарубін вдався до нестандартного кроку: після звільнення Київщини від російських окупантів провів пряму зустріч з головами релігійних організацій УПЦ Московського патріархату.

  Мета – досягнення єдності православних у юрисдикції Православної Церкви України, що, як відомо, має Томос Вселенського патріархату про автокефалію, повідомляє svoboda.fm

  Проте до консервативної частини московського священства несподівано приєднався місцевий депутат від партії «Європейська Солідарність» Сергій Ірклієнко, політична сила якого проголошує гасло «Армія. Мова. Віра».

  Сергій Ірклієнко є керівником одного з державних закладів Боярки, на території якого й функціонує храм Московського патріархату.

  У Боярці біля Києва громада прагне провести збори аби вивести всі шість храмів міста з Московського патріархату і приєднатися до Помісної Церкви, що має Томос Вселенського патріархату про канонічну автокефалію. Серед тих, хто чинить спротив, – консервативні клірики МП, які далі у різних формах проповідують «русскій мір», а також – депутат Боярської міської ради від «Європейської Солідарності» Сергій Ірклієнко. Відповідні факти були викладені у телевізійній програмі «Україна Селфі».

  Зазначається, що мер міста Олександр Зарубін мав зустрічі з представниками російського духовенства, які здійснюють богослужіння на території Боярської ОТГ, Однак, на його пропозицію дослухатися людей, які законно прагнуть приєднатися до ПЦУ, отримав категоричну відмову.

  Не збирається порвати з «русскім міром» і настоятель Храму на честь Винесення Чесних Древ Хреста Господнього Андрій Бондарук, яким опікується депутат від «Європейської Солідарності» Петра Порошенка пан Ірклієнко.

  «Ви мені кажете, що у нас Московський патріархат. Я вам хрест ложу – у нас не МП. Що вам ще потрібно? – заявив церковнослужитель Андрій Бондарук. – У нас з 1990 року не було Московського патріархату. Тому що Московський патріархат юридично поширюється на Москву і на Московську область».

  Храм на честь Винесення Чесних Древ Хреста Господнього розташований на території Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства. Його очолює Сергій Ірклієнко, депутат Боярської міської ради від партії «Європейська солідарність». Місцеві впевнені, Ірклієнко зі своїм авторитетом міг би переконати громаду порвати з «русскім міром» і спокійно приєднатися до ПЦУ. Тим більше, він представляє політичну силу, чий лідер Петро Порошенко особисто доклався до отримання Томосу про автокефалію ПЦУ 2019 року і навіть був вписаний у текст цього історичного документу. Та попри це та численні факти співпраці представників МП із російськими окупантами навесні 2022-го, обранець і далі виступає фактичним лобістом російської церкви.

  «Без коментарів, хлопці. – Ну поясніть свою позицію. – Не хочу я вам пояснювати свою позицію. – Чому? – От не хочу пояснювати свою позицію», – такий діалог відбувся між Ірклієнком і представниками медіаспільноти.

  Натомість мер Боярки Олександр Зарубін переконує, що не збирається нікого силою примушувати ухвалювати рішення про зміну юрисдикції. Каже: буде так, як вирішить громада.

  «Ми хочемо вмовити їх служити людям нашої громади вже не в стінах «русского мира» і московської церкви. Бо все одно: щоб би вони не казали, а вони служать і продовжують молитовно згадувати агентів російської ФСБ», – наголосив Зарубін.

  Нагадаємо, у березні мер Боярки Олександр Зарубін провів зустріч з активом парафій Московського патріархату, заявивши, що не дасть перешкоджати вірянам здійснювати своє право про перехід до ПЦУ.

  15 квітня парафія Церкви Святителя Миколая Чудотворця у Боярці відповідно до поданого прохання вийшла з юрисдикції МП та була прийнята до складу Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України. Церква знаходиться на території Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна.

  Влітку торік, ще до повномасштабної агресії РФ, храм опинився в епіцентрі скандалу через проросійські висловлювання його настоятеля Валерія Дьоміна. Священник вторгнення РФ в Україну називав «громадянською війною», і взагалі заперечував факт російської агресії. Нині він продовжує служіння – в одному з храмів МП Боярської ОТГ.

  Додамо, під час російської окупації частини Київщини у лютому-березні цього року одразу декілька священників МП відверто перейшли на бік загарбників. Так, настоятель Храму Архістратига Михаїла у Катюжанці – отець Олександр Бонар – дозволив російським військовим облаштувати базу на території церкви. Там, зокрема, «засвітився» одіозний екс-нардеп Олег Царьов, що засуджений за зраду батьківщини.

  Священик із Бородянки Віктор Талько охоче роздавав інтерв’ю російським пропагандистам, заявляючи, що у 2014-му році «треба було підтримати Януковича». Його звинувачують також у тому, що він «здав» окупантам священика ПЦУ, крім того – допомагав росіянам депортовувати людей до ворожої Білорусі. Як повідомляли ЗМІ, у селі Андріївка монах МП Миколай вийшов урочисто зустрічати російських окупантів з іконою в руках. Під час окупації він, за твердженням свідків, виказував загарбникам будинки заможних містян.

  Всі ці факти спонукали сусідню громаду Боярської ОТГ переглянути своє ставлення до Московського патріархату та боротися за своє самовизначення згідно Законам і Конституції України.

  Своїм правом приєднатися до ПЦУ після надання Томосу вже скористалися понад 1200 парафій Московського Патріархату по всій країні.

  Найсвіжіше

  Популярне