Четвер, 10 Листопада, 2022
Бiльше

  Папа Франциск прибув до Канади

  Перший день перебування на канадській землі присвячений відпочинкові після перельоту. В понеділок – перші зустрічі з корінними народами.

  Про це повідомляють Ватиканські новини.

  Канада вчетверте зустрічає папу Римського. Після того, як на цю землю в 1984, 1987 та 2002 році ступав святив Іван Павло ІІ, в неділю, 24 липня 2022 р., до цієї країни прибув Папа Франциск. Після понад 10-годинного перельоту, приблизно об 11:10 місцевого часу (20:10 – київського) в міжнародному аеропорту Едмонтона приземлився літак зі Святішим Отцем на борту. Канада – 58 країна, яку Папа Франциск відвідав під час свого понтифікату.

  Згідно з протоколом, на борт літака піднявся Апостольський Нунцій в Канаді архиєпископ Іван Юрковіч. Папу, який пересувався на візочку, зустрічали Генерал-губернаторка Канади Мері Саймон, Прем’єр-міністр Джастін Трюдо та представники корінних народів Канади. Церемонія не передбачала промов. Відбулося взаємне представлення делегацій та військові почесті, вітальну пісню виконали представники корінних народів. Генерал-губернаторка та Прем’єр-міністр провели Святішого Отця до VIP-залу летовища, де відбулася коротка приватна зустріч. Офіційні перемовини та візит ввічливості відбудуться у резиденції Генерал-губернатора в Квебеці в середу, 27 липня.

  Із аеропорту Папа Франциск від’їхав до Семінарії святого Йосифа, яка стане його домівкою під час зупинки в Едмонтоні. Програмою першого дня не передбачено жодних інших зустрічей, щоб відпочити після тривалого перельоту. А вже в понеділок вранці він вирушить у 100-кілометрову подорож до місцевості Масквакіс, де відбудеться перша зустріч з корінними народами.

  Нагадаємо, напередодні Апостольського візиту Папи Римського до Канади глава Едмонтонської Української Католицької Єпархії владика Давид Мотюк розповів про українську присутність у Канаді, подорож Української Католицької Церкви з корінними народами та сподівання на візит Папи Франциска. Також у Канаді папа торкнеться теми війни в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне