Понеділок, 10 Жовтня, 2022
Бiльше

  На ЗАЕС росіяни відібрали перепустки у персоналу та увійшли до радіаційної зони енергоблоку

  В Енергодарі на захопленій Запорізькій АЕС російські військові вчергове порушили норми ядерної та радіаційної безпеки, наразивши персонал на небезпеку радіаційного зараження.

  Про це в Телеграмі повідомляє Енергоатом.

  “Вчора, 18 липня 2022 року, російські загарбники, які окупували ЗАЕС, силоміць відібрали у двох працівників станції перепустки та, скориставшись ними, зайшли на «брудну» естакаду і до радіаційної зони блока №2 ЗАЕС. Звісно ж, питаннями безпеки вони не переймалися і порушили всі встановлені норми та процедури проходження й перебування у цій зоні. Не було ані спеціального одягу, ані передбачених підготовчих процедур перебування в ній”, – йдеться у дописі.

  Також в Енергоатомі заявили, що нікому не відомо, що російські військові могли занести в приміщення та залишити там: зброю, вибухівку.

  “А це вже пряма загроза ядерній безпеці. Вкотре! Енергоатом в установленому порядку поінформує МАГАТЕ й інші компетентні органи про черговий факт порушення ядерної та радіаційної безпеки”, – зазначили в установі.

  Раніше повідомлялось, що ЗАЕС перебуває під контролем російських військових з 4 березня. Наразі на території станції знаходиться близько 500 військових рф та велика кількість їхньої техніки.

  Найсвіжіше

  Популярне