Понеділок, 3 Жовтня, 2022
Бiльше

  Замість богослужінь – сіткоплетіння: у черкаській каплиці працюють волонтери

  В одній з черкаських каплиць у будинку ветерансько-волонтерської організації виготовляють маскувальні сітки. Зі слів настоятеля каплиці – протоієрея Дмитра Ярославського, з початку повномасштабної війни церковне приміщення звільнили для охочих допомагати військовим.

  Тепер тут щодня працюють понад двадцять добровольців, розповіла Суспільному керівниця організації Клавдія Белоблоцька:

  “Коли почалась війна, ми перейшли на в’язання сіток, також шили матраци, потім каремати й пакували перев’язувальний матеріал із простирадел, бинтів, джгутів”.

  “Розпочалася війна і до мене звернулася Клавдія Іванівна. Вона сказала, що їм мало місця і будуть у каплиці плести сітки. Я двома руками «за», бо наші хлопці на фронті дуже потребували допомоги”, — прокоментував настоятель каплиці Дмитро Ярославський.

  Протягом останніх чотирьох місяців до роботи в капличці долучалися й переселенці. Мешканці прилеглих будинків приводили допомагати і своїх дітей.

  Одинадцятирічна Тетяна Кузьменко щодня нарізає стрічки для сіток:

  “Коли ріжеш тканину, а вона товста і не ріжеться, то залишаються мозолі після цього”.

  Поки мама Тетяни на роботі, нею опікуються волонтери, зауважила Галина Петренко:

  “Вона як прийде, то як квіточка: «Добрий день, добрий день!». Це не Танічка, це – золото, це нам Богом послана дитина. Я теж думала, знаєте, як дитині, може набридне. Я ще запитала, чи надовго вона тут, а вона відповіла — до перемоги!”.

  Окрім сіток, матраців та карематів, тут продовжують виготовляти прапори України, зазначила Наталія Цимбал:

  “Зараз нам бракує жовтого кольору, то ми вже беремо простині й фарбуємо їх куркумою і воно дуже яскраве виходить”.

  За словами Дмитра Ярославського, усе виготовлене спільними зусиллями передають на фронт. А богослужіння ієрей проводить в Храмі Миколи Чудотворця, настоятелем якого є його батько — протоієрей Ігор Ярославський. Разом вони збирають кошти на придбання автівок військовим. Дотепер вже з прихожанами придбали один автомобіль.

  “Ми купили автомобіль хлопцям разом з усіма людьми. І ми зараз організувати людей: правоохоронців, юристів, рієлторів, для того, аби зібрати кошти на ще один автомобіль”, — розповів Ігор Ярославський.

  Як він зазначив, допомогу військовим несуть до храму звідусіль. Зведення ж цегляної церкви поруч поки призупинили. Не на часі, пояснив священник.

  Найсвіжіше

  Популярне