Вівторок, 12 Липня, 2022
Бiльше

  У Тернополі на честь Патріарха Любомира Гузара і свята Покрови назвали вулиці

  Назвами вулиць Тернопільська міська громада вшанувала низку релігійних діячів, а також Богородицю, назвавши на їх честь вулиці. Відповідне рішення прийняла Тернопільська міська рада на сесії 11 липня 2022 року як підсумок тримісячної роботи з дерадянізації і дерусифікації місцевої топографії.

  Для виконання цього завдання спершу при міськраді створили комісію з перейменування вулиць, яка, за словами тернопільського міського голови Сергія Надала, визначила перелік вулиць, які потрібно перейменувати.

  Синхронно тернополяни пропонували нові назви вулиць: жителі міста активно скористалися цією нагодою і подали в міськраду майже 2800 варіантів назв, повідомляє РІСУ.

  Визначаючи певні пріоритети, комісія радилася з істориками, які досліджують минуле міста, і було вироблено список пропонованих перейменувань. Далі, до 30 червня, тривав етап громадського обговорення, яке також було доволі жвавим.

  Як підсумок, 11 липня відбулася сесія міськради, де були затверджені нові назви вулиць. Отож, тепер на мапі Тернополя є вулиці на честь Глави УГКЦ Патріарха Любомира Гузара, автора всесвітньовідомого «Щедрика», представника давнього українського священничого роду Миколи Леонтовича, свята Покрови.

  Найсвіжіше

  Популярне