Вівторок, 16 Липня, 2024
Бiльше

  У Полтаві двоголового орла на дзвіниці монастиря УПЦ МП прикрили іконою

  Наприкінці червня мешканці Полтави помітили, що барельєф у вигляді двогорлового орла на дзвіниці Хрестовоздвиженського монастиря УПЦ МП прикритий від людей іконою із підписом «Воздвиження Хреста Господнього». Такий барельєф на історичній будівлі створили у 2013 році й він нагадує, то чи герб Російської імперії, то чи Російської Федерації, повідомляє «Полтавщина».

  «В XIX столітті була розповсюджена практика прикрашання сакральні об’єкти гербом Російської імперії, або візантійським орлом. На нашій дзвіниці було чотири зображення по кожному боці дзвіниці над вхідними рамами. Вони простояли аж до повоєнного часу. Коли трапилися руйнування Другої світової війни, то дзвіниця постраждала дуже суттєво і розпочалися реставраційні роботи, які тяглися, аж до 60-тих років XX століття», — пояснила Оксана Бєлявська з ГО «Збережемо Полтаву» .

  У рамках реставрації було вирішено не відновлювати барельєфи й демонтувати ті, що залишилися. Однак, ситуація змінилася 2013 року і на дзвіниці з’явився двоголовий орел.

  «В рамках якогось ремонту ці орли були начебто поновлені. Начебто, бо вони не мають жодного стосунку до тих барельєфів, які були до того. Сьогодні там зображений герб Російської Федерації, а не Російської імперії. Відбулося це в незаконний спосіб, тому що жодних документів, які б дозволяли це зробити, я не бачила», — говорить Оксана Бєлявська.

  Український інститут національної пам’яті направив звернення до Департаментів архітектури й туризму та до Хрестовоздвиженського монастиря з вимогою демонтувати відповідні символи із дзвіниці. Це звернення також підтримала громадська організація «Збережемо Полтаву» й депутати міської ради Катерина Бабіч, Юлія Городчаніна та депутат Полтавської районної ради Євген Янкевич.

  Судячи з всього двогорлового орла не демонтували, а просто прикрили іконою.

  Найсвіжіше

  Популярне