Вівторок, 12 Липня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ відвідав українську православну громаду в Лондоні

  6 липня 2022 р. за домовленістю з правлячим архієреєм архієпископом Даниїлом (Зелінським), на запрошення протопресвітера Богдана Матвійчука, голови Консисторії у Великій Британії, митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав український православний кафедральний храм Вознесіння Господнього в Лондоні.

  Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

  Предстоятеля супроводжував архієпископ Чернігівський Євстратій.

  Духовенство ПЦУ на порозі храму зустріли настоятель протопресвітер Богдан Матвійчук, духовенство храму, голова громади Володимир Музичка та активні парафіяни. Від імені громади, яка цього року відзначає 75-ліття свого заснування, отець Богдан тепло привітав предстоятеля ПЦУ та запросив піднести молитву біля пам’ятного хреста на честь жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр., встановленого на подвір’ї церкви 1983 р.

  Митрополит Епіфаній звершив літію, під час якої звучала молитва за жертв Голодомору, а також за воїнів, які загинули за свободу і незалежність України, та за мирних мешканців, вбитих під час російської агресії.

  Після літії у храмі було проголошене многоліття, а потім Предстоятель ПЦУ благословив роботу волонтерського центру, який працює при громаді. Зокрема, за ці місяці волонтери сформували та передали на потреби ЗСУ 20 тисяч аптечок.

  «Нехай Бог благословить вашу добру працю! – сказав митрополит Епіфаній. – Ви допомагаєте наблизити перемогу України, ви рятуєте життя наших бійців. Разом, єднаючи зусилля, ми неодмінно досягнемо справедливого миру, а ворог буде вигнаний з нашої землі».

  В пам’ять про візит та з нагоди ювілею служіння у священичому сані Митрополит Епіфаній вручив протопресвітеру Богдану Матвійчуку нагороду – Хрест Предстоятеля ПЦУ. Спілкування продовжилося за вечерею.

  «Ми вдячні Вам, отче, та громаді, за любов та підтримку. Спільними зусиллями, в єднанні ми неодмінно досягнемо всього, що необхідне зараз для України і для нашого народу» – зазначив Митрополит Епіфаній.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній розповів, що росія не захищає релігійні цінності, а компрометує їх. Також ПЦУ відкриває 5 притулків для постраждалих від війни.

  Найсвіжіше

  Популярне