Понеділок, 11 Липня, 2022
Бiльше

  Відбувся візит архієрея ПЦУ до парафії с. Звірів, яка приєдналась до ПЦУ

  Єрарх ПЦУ, митрополит Луцький і Волинський Михаїл уперше очолив Божественну літургію в парафії Воскресіння Господнього села Звірів Луцького районного деканату.

  У третю неділю після П’ятдесятниці разом із високопреосвященним молилися: декан Свято-Успенського округу протоієрей Андрій Мовчанюк, настоятель священник Андрій Синчина, інше духовенство. Благословенними грамотами владика нагородив активних парафіян, повідомляє пресслужба Волинської єпархії ПЦУ.

  Воскресенська дерев’яна церква заснована, ймовірно, в ХІХ ст. Біля храму прибудована триярусна дзвіниця. У XVІ ст. селом Звірів (у документах зустрічається інша назва – Звіріво) володіла фундаторка Почаївської лаври Анна Гойська.

  У квітні цього року православна громада, яка об’єднує вірних в селах Звірів, Олександрія і Новокотів, вийшла з юрисдикції московського патріархату й возз’єдналася з Православною церквою України. На загальних зборах парафії майже всі підтримали таку пропозицію. Тодішній настоятель, на жаль, вирішив зберегти вірність російській церкві, тож нині він тут уже не служить.

  Найсвіжіше

  Популярне