Понеділок, 11 Липня, 2022
Бiльше

  Перехід до ПЦУ триває: 16 громад за тиждень проголосували за приєднання в канонічну Церкву

  Українське суспільство не вірить у зміни в статуті УПЦ МП, які нібито відокремили цю організацію від Московського патріархату. Водночас в українців є запит на об’єднання і консолідацію в умовах війни, а не на розділення і вороговування на релігійному підгрунті. Саме тому впродовж минуло тижня 16 громад з 7 областей вирішили залишити УПЦ МП і перейти до ПЦУ.

  Про це повідомляє РІСУ, передає Духовний Фронт України.

  Ще минулої неділі, 26 червня, на Білоцерківщині на Київщині у селі Храпачі релігійна громада святого Архистратига Божого Михаїла залишила лоно МП і перейшла до Православної Церкви України. Рішення було прийняте одноголосно, — повідомляє о. Микола Гопайнич.

  28 червня звернулася, а 29го отримала указ парафія святого пророка Іллі с. Паришків Броварського р-ну про прийняття її до складу Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ, — повідомили на сайті єпархії.

  Так само 28го звернулася і 29го отримала указ парафія великомученика Пантелеймона Цілителя с. Бакумівка Броварського району про прийняття до складу Переяславсько-Вишневської єпархії, повідомляє її офіційний сайт.

  В с. Денихівка (в Білоцерківському районі Київської області, у складі Тетіївської міської громади) громада після тривалого обговорення більшістю голосів підтримала перехід до ПЦУ. Збори відбулися 2 липня під дверима храму. Охорону заходу здійснювала поліція.

  3 липня відбулися збори в смт. Гостомель, де парафіяни храму Покрови Богородиці прийняли рішення змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ.

  Три громади 3 липня також змінили юрисдикцію і перейшли до ПЦУ у Рівненській області.

  Громади села Берег і Смордва Дубенського району одноголосно проголосували за перехід до ПЦУ.

  Громада церкви Воздвиження Чесного Хреста с. Почапки на Острожчині приєдналася до Православної Церкви України. На зборах в неділю, 3 липня, за проголосували 130 осіб, проти – 30. Загалом після російського вторгнення на Острожчині до ПЦУ перейшло 5 парафій. Про це повідомляє Андрій Смирнов.

  с. Почапки

  На Волині за цей тиждень до ПЦУ приєдналися дві громади.

  27 червня єпископ Володимирський Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з парафіянами Свято-Покровського храму села Крухиничі Володимирського району, які під час зборів прийняли рішення про перехід з МП у Православну Церкву України.

  парафіяни із с. Крухиничі

  У с. Кияж на зборах 3 липня всі присутні проголосували за перехід.

  30 червня владика Житомирсько-Овруцький ПЦУ Паїсій зустрівся з представниками двох релігійних громад УПЦ МП Свято-Михайлівська с. Киянка Ємільчинського району та Різдва Пресвятої Богородиці с. Піщів Новоград-Волинського району, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України. Настоятелі громад їх не підтримали. Згідно з їхнім проханням парафії були прийнятті до ПЦУ.

  Єпископ ПЦУ Паїсій

  Дві громади змінили юрисдикцію і на Хмельниччині.

  30 червня релігійна громада Свято-Покровського храму села Радошівка Ізяславської громади одноголосним рішенням приєдналась до Православної Церкви України. Ключі від храму були передані новообраному голові релігійної громади. Також громада звернулась до єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла з проханням прийняти їх до Хмельницької єпархії ПЦУ. Після зборів у храмі було відслужено подячний молебень за Україну, народ, воїнів та перемогу над ворогом.

  А 1 липня відбулися збори релігійної організації Свято-Дмитрівського храму села Пархомівці Хмельницької ТГ. Присутні на зборах переважною більшістю голосів підтримали зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях релігійної організації з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України, — повідомив голова Хмельницької райради Олександр Чорнієвич.

  Голосування у с. Пахомівці

  28 червня представники парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Залісці Кременецького району подали прохання про прийняття їх парафії до складу Тернопільської єпархії ПЦУ. Архиєпископ Нестор задовольнив клопотання і видав відповідний указ.

  Рішення відмовитися від підпорядкування МП і перейти у лоно помісної ПЦУ релігійна громада Залісців ухвалила переважною більшістю голосів.

  Парафіяни із с. Залісці

  А громада парафії св. рівноапостольної Марії Магдалини смт Чернівці Могилів-Подільського р-ну на Вінниччині 29 червня отримала в ОВА вже новий затверджений статут. Збори громади відбулися ще 15 червня, 16 червня її статут затвердив митрополит Вінницько-Барський ПЦУ Симеон.

  Як повідомив у Фейсбуці Олександр Суперсон, священнослужителі МП не підтримали рішення громади про перехід, тому було створено нову громаду, яка наразі служитиме в ротонді.

  Загалом з початку повномасштабної війни до ПЦУ приєдналось понад 470 парафій.

  Найсвіжіше

  Популярне