Понеділок, 30 Січня, 2023
Бiльше

  На Хмельниччині вимагають законодавчо заборонити діяльність УПЦ МП

  У приміщенні Хмельницької міської ради 30 червня відбулось засідання круглого столу на тему «Позиції і дії громадян Хмельниччини у становленні в Україні Помісної Церкви».

  Про це повідомляє сайт Хмельницької облради.

  У заході взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, депутати обласної ради, голова Хмельницької районної ради Олександр Чорнієвич, керуюча справами міської ради Юлія Сабій, представники громадських організацій, релігійних конфесій та федерації профспілок області.

  Засідання проходило під головуванням керівника організації “Хмельницьке обласне товариство політичних в`язнів, репресованих та членів їх сімей” Кузьми Матвіюка.

  Жваве обговорення викликало головне питання, яке було на порядку денному – перехід релігійних громад Хмельниччини з Української Православної Церкви Московського Патріархату до Православної Церкви України. Різко засудили учасники круглого столу позицію Московського Патріарха Кирила, який публічно підтримав повномасштабне вторгнення рф до України.

  У ході засідання учасники заслухали виступи науковців щодо становлення та діяльності Православної Церкви на теренах України. Вони наголосили, що це питання наразі набуло широкого обговорення у територіальних громадах області та є вкрай актуальним.

  Як зазначалось, у 2018 році Верховна Рада ухвалила закон, яким зобов’язала релігійні організації вказувати у назві належність до об’єднання із керівним центром в РФ. Проте, аби уникнути перейменування, в статуті РПЦ з’явилося положення про самостійність і незалежність УПЦ.

  “Чому на сьогодні Московська Церква не виключила зі свого статуту те, що вона перебуває в єдності з УПЦ? Нехай виключать. Нехай їй дадуть статус самокерованої. Ми повинні йти до того, щоби ми мали одну єдину помісну церкву в Україні”, – цитує голову Хмельницької міжконфесійної ради капеланів Даниїла Тарнавського видання ХМ-ІНСАЙД.

  У свою чергу, Кузьма Матвіюк наголосив на тому, що дія Української Православної Церкви МП на теренах країни викликає соціальну напругу серед вірян, тому має бути заборонена на державному рівні.

  Майже 60 учасників засідання круглого столу підтримали позицію головного спікера та зауважили, що сьогодні неприпустимо підтримувати будь-які організації, які мають залежність від Москви, в тому числі й релігійну.

  Наразі в області завершили реєстрацію до ПЦУ 60 парафій, ще 12 — у процесі. У Хмельницькій міській громаді зі 170 діючих релігійних організацій 43 залишається у підлеглості Московського Патріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне