Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  «Хрестив дітей у хаті, як у радянські часи». Священник ПЦУ про життя в окупованому Генічеську

  Олег Горбовський — священник єдиної в Генічеську Православної Церкви України, що на Херсонщині. Понад три місяці він із сім’єю жив в окупації. Дорослі з дому виходили тільки за потреби, а молодших дітей взагалі не випускали на вулицю, розповів Суспільному розповів Олег Горбовський.

  Військові РФ окупували Генічеськ у перший день повномасштабного вторгнення 24 лютого приблизно о 6:00. З того часу отець не мав можливості відправляти служби Божі у церкві.

  Фото: Facebook/Олег Горбовський

  “Ми не їздили в церкву після окупації. Деякі необхідні речі звідти мені передавали люди. Але я сам не ризикував проїжджати через блокпости. Я знаю, що декого “на бесіду” забирали в училище № 17. Там базувалися російські військові”, — каже чоловік.

  Олег Горбовський пригадує випадок, коли його попросили охрестити дітей.

  “Там є церква Московського патріархату. Але чоловік сказав: “Ні, я хочу, щоб дитину охрестили саме в Православній церкві України”. Я, як в радянські часи, йшов і у хаті хрестив діток”, — розповідає Олег.

  У сім’ї Горбовських — п’ятеро дітей: троє хлопців та дві дівчинки.

  Фото: Facebook/Олег Горбовський

  Отець Олег розповідає, у місті окупанти знімали різні постановочні відео з пострілами та вибухами, тому молодших дітей на вулицю не випускали. Однак на єдиний проукраїнський мітинг, який відбувся у Генічеську 6 березня, пішли усією сім’єю.

  Зараз родина живе на Прикарпатті у будинку знайомих. Донька Олега — Параскева — розповідає, три місяці не виходила з квартири, тому зараз радіє, що може вільно прогулюватися.

  “Якраз під домом було училище № 17, в якому базувалися росіяни. Тому треба було дуже тихо себе поводити”, — пригадує дівчинка.

  13-річний син Сінезій зараз готується до туру містами України. Сім’я Горбовських планує повернутися до рідного Генічеська.

  Найсвіжіше

  Популярне