Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Високий представник ЄС шкодує, що Кіріл не потрапив під санкції ЄС

  Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель висловив жаль через те, що країни Євросоюзу не змогли ухвалити санкції проти патріарха РПЦ Кіріла за його виправдання російської агресії щодо України.

  Як повідомляє «Європейська правда», про це Боррель написав у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

  «Наприкінці травня ми досягли згоди щодо шостого пакету санкцій проти Росії. Але нам знадобився понад місяць для його затвердження. І мушу з жалем сказати, що певні його остаточні положення були пом’якшені, а в останню мить з переліку підсанкційних осіб виключили патріарха Кіріла, попри те, що його присутність у списку не була оскаржена під час обговорень у Раді, і незважаючи на його тривалу підтримку війни Путіна», – написав він.

  Боррель підкреслив, що з плином війни в Україні швидкість і рішучість дій Європейського Союзу все зменшувалася.

  «Схожу динаміку ми спостерігаємо щодо відкриття переговорів про вступ Північної Македонії та Албанії, де одна країна блокує те, на чому зійшлися решта – знову ж таки, з негативними наслідками для репутації та впливу ЄС», – додав він.

  Як повідомлялось, Євросоюз не включив патріарха Московського Кіріла у список осіб, на яких розширили санкції за війну РФ проти України у рамках шостого пакета, затвердженого на початку червня.

  З інформації західних ЗМІ ще на етапі обговорення санкційного пакета стало відомо, що Гундяєва спершу включили у список, але врешті вилучили через позицію прем’єра Угорщини Віктора Орбана.

  Орбан відкрито заявляв, що не підтримує запровадження санкцій проти глави Російської Православної Церкви, оскільки «це поставить під загрозу релігійну свободу».

  Найсвіжіше

  Популярне