Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Школяр із Горохова переміг у конкурсі, написавши про історію власного храму

  Юний парафіянин храму Вознесіння Господнього ПЦУ в Горохові Богдан Бойко посів перше місце з роботою про історію цієї церкви на Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН – ​Юніор-дослідник».

  Про це повідомляє сайт Волинської єпархії ПЦУ.

  Богдан є прислужником у Свято-Вознесенському храмі та мріє стати священником. Неодноразово писав роботи у Волинській обласній Малій академії наук. Незмінною темою є історія горохівської святині. Протягом навчального року він досліджував історію Свято-Вознесенського храму й діяльність його настоятелів, спрямовану на здобуття автокефалії, – о. Володимира Мисечка та його послідовника – протоієрея Андрія Сидора, духовного наставника Богдана.

  Учителька дев’ятикласника Алла Бояркевич каже, що він дуже відповідально й сміливо робив кроки на шляху в науку: багато працював в архівах, аналізував і систематизував потоки досі не відомої інформації.

  «Духовна незалежність не менш важлива, ніж територіальна. Священники є невіддільною частиною свого народу, йдучи завжди попереду на шляху до незалежності України», – ​переконаний юний науковець.

  Він раніше успішно виступив із тезами на своїй першій науковій конференції й захистив роботу, присвячену знаковим особистостям XIX і XX століть, здобувши третє місце в області.

  Тож тепер жителі краю мають змогу дізнатися більше про свій Божий дім у доробку юного дослідника. Його праця – гарний початок створення церковного архіву в Горохові. Майбутній священник каже, що неодмінно продовжить її.

  Нагадаємо, предстоятель ПЦУ очолив Божественну літургію на Козацьких могилах. Також він привітав із Днем Конституції.

  Найсвіжіше

  Популярне