П’ятниця, 8 Липня, 2022
Бiльше

  Чотирнадцять за тиждень громад залишило лави УПЦ МП

  Три громади здійснили цей крок 22 червня, три — 23 червня, дві — 25 червня і решта — 26 червня. Найбільше громад з Київської області. 22 червня до Дніпропетровського єпархіального управління ПЦУ завітали члени релігійних громад Криворізького району:

  • Святих первоверховних апостолів Петра і Павла с. Зелене Поле;
  • Святителя Іоанна Милостивого с. Кам’яне Поле.
  • Нещодавно на парафіяльних зборах вказаних громад було прийнято рішення покинути юрисдикцію УПЦ МП і увійти до помісної Православної Церкви України.

  Під час зустрічі із уповноваженими представниками цих парафій, керуючий Дніпропетровської єпархією владика Симеон (Зінкевич) схвалив їх прохання та прийняв до складу єпархії.

  22 червня у Переяславі на Київщині відбулись збори стосовно переходу Свято-Троїцької церкви із УПЦ МП до ПЦУ. Про це повідомляє Інформатор. Церковна громада очікувано підтримала цю ініціативу. За перехід проголосували 88 людей, проти – 2.

  23 червня Улянівська релігійна громада храму Св. Миколая Ташанської ОТГ на Київщині перейшла до ПЦУ. Всі 67 осіб, які зареєструвалися на зборах, одноголосно віддали свій голос за вихід з УПЦ МП. По закінченню зборів був обраний голова релігійної громади, який взяв на себе зобов’язання оформити все документально правильно по переходу до ПЦУ.

  Громада цього ж Переяслава 136-ма голосами ухвалила 23 червня рішення про перехід Свято-Успенського кафедрального собору до лона ПЦУ. Попри переконування, священнослужителі УПЦ МП не захотіли підтримати громаду і сподіваються на зміни в самій УПЦ МП, “можливо чекаючи, коли верхівка «промосковської» церкви знайде якесь своє рішення, як вийти з цієї ситуації з найменшими втратами”, — повідомляє деталі зустрічі видання “ПроСлав”.

  Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 23 червня прийняв у Митрополичому домі настоятеля храму Вознесіння Господнього с. Великий Бобрик Сумської області протоєрея Георгія Лісовця, який разом зі своєю громадою прийняв рішення приєднатися до помісної Православної Церкви України, — повідомили у пресслужбі ПЦУ.

  23 червня голова Івано-Франківська повідомив, що до ПЦУ перейшла громада храму Різдва Богородиці. Він зазначив, що ще 17 травня голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук підписала рішення про перехід церкви Різдва Христового до ПЦУ.

  На Хмельниччині дві громади вирішили змінити свою юрисдикцію. 25 червня відбулися збори релігійної організації церкви Введення в Храм Пресвятої Богородиці села Пасічна Старосинявської ТГ. А 26 червня такі ж збори пройшли в громаді Свято-Миколаївського храму села Антонівка Чорноострівської ТГ. В обох випадках присутні на зборах одноголосно підтримали зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях релігійної організації з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України, — повідомив голова Хмельницької райради Олександр Чорнієвич.

  26 червня до ПЦУ на зборах перейшла громада села Павлівка Хмільницького району на Вінниччині.

  Цього ж дня відбулися збори релігійної громади с. Мисайлівка на Київщині.

  Цієї неділі відбулися двоє зборів у с. Білогородка під Києвом — у громадах парафій св. Михаїла і св. Миколая. Обидві перейшли до ПЦУ, — про це повідомили у фейсбук-групі села.

  26 чер­вня відбулися збори ще в одному селі Білогородка, але вже Ізяс­лавсь­кої те­ри­то­рі­аль­ної гро­ма­ди на Хмельниччині. Частина там­тешньої па­ра­фії Пресвятої Трійці УПЦ МП вирішила перейти до ло­на Пра­вос­лавної цер­кви Ук­ра­їни. Інша час­ти­на па­ра­фі­ян УПЦ МП ра­зом зі своїм нас­то­яте­лем збо­ри про­іг­но­ру­ва­ли.

  Як розповідає видання “День за днем”, пер­ша згад­ка про се­ло в іс­то­рич­них до­ку­мен­тах да­ту­єть­ся 1400 ро­ком. Цер­ква Свя­тої Трій­ці бу­ла по­бу­дова­на в 1825 р. за кош­ти міс­це­вих па­ра­фі­ян та кня­зя Єв­ста­фія Ераз­ма Сан­гушко.

  Найсвіжіше

  Популярне