Четвер, 7 Липня, 2022
Бiльше

  Митрополит УПЦ МП у Львові запевняє, що готовий до діалогу із ПЦУ

  Митрополит УПЦ МП у Львові Філарет (Кучеров) заявив про готовність до діалогу із Православною Церквою України. Він впевнений, що наскільки скоро в Україні буде єдина Церква залежить від всіх православних.

  Про це він розповів у інтерв’ю для zaxid.net

  «Через який час буде єдина Церква, залежить виключно від нас – від УПЦ і від ПЦУ. Я особисто готовий до діалогу на Львівщині і впевнений, що владика Димитрій [митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ] і владика Макарій [колишній глава УАПЦ] теж готові. Ми маємо іти до цього з чистим серцем, припинити агресію і говорити. А владі і СБУ варто припинити тиск на громади», – вважає митрополит УПЦ МП Філарет.

  Він нагадує, що міжконфесійне протистояння на політичному рівні тривало в Україні десятки років і припинилося, коли про це попросив особисто президент Леонід Кучма.

  «З того часу медійне протистояння припинилося. Предстоятелі почали зустрічатися і подавати руку один одному на державних заходах, хоча колись заходили до зали крізь різні двері і сиділи в різних кінцях. …», – вважає Кучеров.

  На його думку тепер доведеться почати з нуля і надолужити втрачене за пару років.

  Нагадаємо, митрополит Філарет (Кучеров) пожалівся на тиск влади і заявив, що «УПЦ – це не якісь заїжджі москалі». Також, на його думку «провокації проти візиту патріарха Варфоломія готували маргінали».

  Найсвіжіше

  Популярне