Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Археологи у Луцьку знайшли вхід до трьох підземних кімнат монастиря шариток

  Археологи продовжили розкопки комплексу монастиря шариток. Розчистили вхід до трьох підземних кімнат та старовинний фундамент. Про це Суспільному розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

  З його слів, розкопки на вулиці Кафедральній відновили понад два тижні тому. До роботи долучилися працівники Волинської археологічної експедиції та студенти-практиканти Волинського Національного університету імені Лесі Українки.
  Наразі відкопали та науково опрацювали відрізок фундаменту північно-західної частини споруди монастиря шариток.

  “Наявність готичних стрімких арок та спосіб мурування дозволяє виокремити цю частину будівлі як найдавнішу та попередньо продатувати її ХV століттям”, – говорить Віктор Баюк.

  Також під час розкопок розчистили вхідну групу до комплексу трьох підземних кімнат з арковими циліндричними склепіннями, які попередньо археологи датують періодом ХVІІ століття.

  Після завершення досліджень відрізок фундаменту заізолювали та засипали. Роботу нині зосередили на опрацюванні нововідкритих пізньосередньовічних підземель.

  Довідково: Монастир шариток — пам’ятка архітектури національного значення, розташована на вулиці Кафедральній, 17-19, в історико-культурному заповіднику “Старий Луцьк”. Будівлі, де розміщувався монастир, належали кафедральному костелу Святої Трійці і були споруджені у XVI ст. та перебудовані у XVIII cт. Монастир шариток був частково розміщений у колишніх кафедральних спорудах костелу.

  У серпні 2021 року завершилися археологічні та будівельні роботи у нововідкритих підземеллях вежі Чарторийських та підземеллі Колегіуму єзуїтів, які об’єднали в єдиний комплекс. Археологи винесли понад 400 кубів ґрунту, будівельного та побутового сміття й археологічного матеріалу понад 1 000 зразків.
  У жовтні 2021-го в Луцьку під час досліджень північного муру колишнього монастиря шариток на вулиці Кафедральній науковці відшукали 300 одиниць археологічних знахідок.

  У листопаді 2021-го року археологи під час дослідження території Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви відшукали фундамент та підземелля костелу Святої Трійці – “Матір костелів на Русі”.

  Найсвіжіше

  Популярне