Четвер, 2 Лютого, 2023
Бiльше

  Помер Іван Гречко – патріарх українського колекціонерства

  На 94-му році життя відійшов у вічність Іван Гречко, відомий колекціонер, меценат, громадський діяч, співорганізатор Інституту колекціонерства українських пам’яток при Науковому Товаристві ім. Тараса Шевченка.

  Про це повідомляє сайт УКУ.

  У 2013 році патріарх українського колекціонерства подарував Українському Католицькому Університетові найбільшу колекцію гуцульських ікон на склі, яку збирав усе життя, та решта своєї колекції: стародруки, ручні хрести, свічники Трійці, народний одяг, колекцію писанок. Саме його подарунок став початком діяльності музею в університеті.

  Іван Гречко мріяв, аби колекція була представлена цілісно і опинилася у добрих руках: «Я вдячний Українському Католицькому Університетові за його запрошення та пропозицію, і з радістю віддаю зібрані ікони до його музею. Бо знаю, що ці експонати відкриють для багатьох нашу культуру. Найкраще, якщо ікони будуть у нашій церковній інституції, тут завжди життя динамічне, тому на них завжди буде духовна потреба», – пояснював свій вибір колекціонер.

  Останні роки свого життя Іван Гречко прожив у Колегіумі УКУ і щедро обдаровував студентів та усю спільноту своєю присутністю.

  “Висловлюємо щирі співчуття рідним п. Івана.
  Це велика і непоправна втрата для всієї України.

  Хай Всемилостивий Господь прийме його у Царство Небесне.
  Вічная йому пам’ять”, – зазначають в УКУ.

  Найсвіжіше

  Популярне