Неділя, 3 Липня, 2022
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ: Об’єднання Українських Церков у єдину помісну є неминучим

  Об’єднання Української Церкви у єдину помісну є неминучим у майбутньому, однак на єднання підуть ті, хто мають таке бажання.

  Про це в інтерв’ю НВ сказав Предстоятель Православної Церкви Епіфаній.

  “Об’єднання є неминучим. Незворотні процеси почалися ще у 2018 році, коли ми провели об’єднавчий Собор, і три гілки українського православ’я об’єдналися в єдину помісну Православну Церкву України. Тоді, на жаль, на цей Собор прийшло мало архиєреїв з боку МП, але через три з половиною роки, коли почалося масштабне російське вторгнення, багато і єрархів, і духовенства, а особливо вірян МП, зрозуміли, що перебувати надалі в цій Церкві неможливо. Тому поступово, з низів, з парафій вони почали приєднуватися до ПЦУ”, – пояснив він.

  Водночас, він додав, що на єднання підуть ті, хто мають таке бажання. Передбачається, що в Україні буде частина тих, хто залишиться з РПЦ. Однак, чи це буде екзархат, метрополія — невідомо.

  “Вони візьмуть відповідну назву Російської Церкви і, будь ласка, нам не потрібні ті, хто будуть руйнувати Українську Церкву з середини. То ж єднання буде лише з тими, хто дозрів до цього єднання”, – додав митрополит Епіфаній.

  За його словами, розділення в українському православ’ї триває вже 30 років. Але заради України “ми готові почати цей діалог з чистого аркушу і разом писати новітню церковну історію”, продовжив митрополит, відповідаючи на запитання щодо наявності у Церкви процедури люстрації.

  “Але треба визнати й помилки, без цього рух далі неможливий — треба переосмислити те, що було зроблено, залишити його у минулому й разом будувати спільне майбутнє. Тому буде діалог, і комісії будуть вирішувати, кого приймати і кого не приймати. Якщо людина проявила себе дуже негативно, то це буде лише проблемою для церкви”, – резюмував він.

  Найсвіжіше

  Популярне