Четвер, 7 Липня, 2022
Бiльше

  Держдеп США у звіті про релігійну свободу за 2021 рік визначив позитивні і негативні тенденції в Україні

  У звіті про міжнародну релігійну свободу за 2021 рік Держдепу США щодо України відзначені як позитивні тенденції, такі як ухвалення закону, що дає визначення антисемітизму та визначає покарання за нього, так і негативні – триваючі утиски Свідків Єгови, які повідомляють про те, що напади на них залишаються безкарними, а рішення Європейського суду з прав людини не виконуються. Також вони скаржаться на затримання у зв’язку з відмовою служити в армії з релігійних переконань.

  Як пише РІСУ, у Звіті згадуються скарги Духовного управління мусульман України щодо Державної міграційної служби та поліції на те, що правоохоронці відстежують і перевіряють тих, хто приходить на п’ятничну молитву в одній із найбільших мечетей Києва. Про це інформує Голос Америки.

  МВС пообіцяло дотримуватися рекомендацій Європейської комісії проти расизму та нетерпимості. Серед позитивних зрушень названо і ухвалення парламентом у листопаді закону про військове капеланство, який визначає критерії відбору священнослужителів на посаду капелана.

  У розділі про Україну, у звіті мовиться, що уряд намагається зменшувати тертя між двома православними Церквами – Православною Церквою України, що отримала автокефалію від Константинополя та Українською Православною Церквою, що залишається у єдності з Московським Патріархатом.

  Це при тому, що за повідомленнями ЗМІ, «російський уряд продовжував використовувати кампанію дезінформації, щоб розпалити розбрат між двома Церквами».

  Найсвіжіше

  Популярне