Четвер, 30 Червня, 2022
Бiльше

  У потаємній гробниці Софійського собору знайшли мощі київського митрополита

  У Софійському соборі знайшли мощі київського митрополита Рафаїла Заборовського, які вважалися знищеними радянською владою.

  Про це повідомляє Історична правда.

  Напередодні Дня Києва у Софійському соборі Національного заповідника “Софія Київська” були проведені роботи з виконання архітектурного зондажу гробниці Рафаїла Заборовського.

  Донедавна вважалося, що кістки київського митрополита, були знищені за радянської доби, але мощі вціліли.

  За часів правління Рафаїла Заборовського в Києві були закладені, збудовані або відновлені шедеври архітектури – Андріївська церква, дзвіниця Києво-Печерського монастиря, Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії, грецький Катерининський монастир на Подолі, дзвіниця та мури Святої Софії, Брама Заборовського та Митрополичий палац на подвір’ї Софійського собору.

  “Будівельні роботи, які проходили в Києві за архиєпископа Рафаїла, за своїм масштабом та значенням можна порівняти лише з добою гетьмана Івана Мазепи. Знаково, що саме зараз ми розгадали таємницю і зможемо належним чином оцінити внесок як самого київського митрополита, так і українських вчених. Адже вони, часто ціною свого життя, берегли українську історію та духовність”, – зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

  Після смерті тіло митрополита Рафаїла перебувало відкритим для огляду у підземній крипті Софійського собору. У середині XIX ст. вхід до митрополичого склепу був закритий чавунними плитами.

  Вважалося, що кістки Рафаїла Заборовського деякий час зберігалися у фондах заповідника і були знищені за радянської доби з формулюванням – “не мають наукової цінності”. Але дослідження останніх місяців повністю спростували ці уявлення.

  Наразі відомо, що у 1937 році археологи на чолі із Теодосієм Мовчанівським відкрили гробницю митрополита Рафаїла, вилучили звідти предмети, а мощі повернули у крипту і замурували гробницю.

  Найсвіжіше

  Популярне