Понеділок, 27 Червня, 2022
Бiльше

  На Волині громада перейшла до ПЦУ, а потім знову повернулася у Московський Патріархат

  У селі Бортнів Володимир-Волинського району жителі одноголосно вирішили покинути Московський Патріархат і приєднатися до Православної Церкви України. Рішення селян про перехід тоді підтримав і настоятель місцевого храму Петро Кубінський. Громада звернулася до Епіфанія і розірвала усі зв’язки з УПЦ МП. Однак після того, як офіційне рішення вже було на руках, отець Петро передумав і скликав нові збори. У результаті довгих дискусій обговорень та суперечок люди вирішили повернутися до Московського Патріархату.

  12 канал підготував сюжет щодо переходів від УПЦ МП до ПЦУ та від ПЦУ знову до УПЦ МП у цьому селі.

  Громада ще наприкінці минулого тижня вирішила розірвати усі зв’язки із УПЦ МП. Тоді гуртом й зібралися, аби змінити підпорядкування.

  Без суперечок не обійшлося, але противники переходу до голосування не долучилися. А отже, усі 66 людей, які зареєструвалися, одноголосно вирішили вийти з лона Московського Патріархату. Настоятель храму отець Петро напередодні ще вагався, але на зборах твердо заявив: «Ви бачите, яка зараз є обстановка в нас на Україні. Я думаю, що ви всі за те, щоб перейти у Православну Церкву України. Я йду з вами».

  Своє волевиявлення громада задокументувала, і на чолі з отцем Петром відправили лист Митрополиту Епіфанію із проханням приєднатися до Православної Церкви України. Чекати відповіді довго не довелося: вже 24 травня Митрополит Київський перехід благословив.

  Та після того, як офіційне рішення вже було на руках, отець Петро скликав нові збори. Голосували знову, але тепер ті жителі громади, які наприкінці минулого тижня до волевиявлення не долучилися.

  Після довгих дискусій, обговорень та суперечок люди вирішили залишитися в лоні Московського Патріархату. За це проголосували 54 людини.

  Тільки от на руках у вірян, які хочуть молитися в українській церкві, залишається офіційний указ Епіфанія про те, що храм Різдва Пресвятої Богородиці у Бортневі підпорядковується ПЦУ. Це рішення вони вважають законним, тож за свою церкву обіцяють боротися.

  «Ми отримали, написали благословенному заяву, отримали оце – і тепер ви кажете, що це папірець. Це по-християнськи?.. У неділю були збори – все нормально. Герой України, на всю Україну – наш батюшка з нами. Супер! Сьогодні батюшка зібрав парафіяльні збори, де він говорить зовсім інше», – розповідає житель села Бортнів, депутат Поромівської громади Роман Франчук.

  З указом Епіфанія звертаються до Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України. Після чого, якщо будуть протиріччя, кажуть, храм опломбують.

  Найсвіжіше

  Популярне