Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Ні московському патріархату у Дрогобичі: Діяльність МП у місті заборонили, храм опечатали

  У Дрогобичі на Львівщині священники не захотіли відмовитись від московського патріархату. Храм — опечатали.

  25 травня, у Дрогобицькій міській раді відбулось засідання спеціальної комісії, яка розв’язує питання подальшої долі храму Московського Патріархату на теренах Дрогобицької громади, передає lviv1256.com

  Прихожани церкви, жителі мікрорайону, в якому розташована церква св. Іова Почаївського, мешканці Дрогобицької громади та керівництво громади – одностайні. Лише священнослужителі церкви московського патріархату – іншої думки. Добровільно переходити в підпорядкування Православної Церкви України вони не хочуть. Незважаючи на те, що мали для цього достатньо часу.

  Відповідно до розпорядження міського голови Тараса Кучми, було створено комісію, завданням якої було розглянути питання законності функціонування церкви Московського патріархату в Дрогобичі та її переходу в підпорядкування Православної Церкви України.

  На засідання комісії запросили настоятелів церкви святого Іова Почаївського. Щоб провести все, у відповідності до чинного законодавства, дати можливість священникам висловити свою позицію та ознайомити їх з прийнятими рішеннями.

  Комісія розпочала роботу з аналізу церков, які знаходяться на території Дрогобицької міської громади та фактично належать до православної церкви Московського патріархату. Таким є собор Преподобного Іова Почаївського, що знаходиться у Дрогобичі за адресою – вулиця Трускавецька, 56.

  Згодом комісія одноголосно визнала позицію та дії РПЦ, УПЦ (МП) та УПЦ, яка підпорядковується Московському Патріархату такими, що загрожують національній безпеці України та є однією з форм кремлівського тиску на нашу державу — просування ідеї «русской православной церкви». Оскільки, УПЦ (МП) та її служителі підпорядковуються РПЦ, є в прямій залежності від патріарха Кіріла, який підтримує збройну агресію росії проти України.

  Відповідно до аналізу документів, комісією було встановлено, що земельна ділянка під храмом перебуває у комунальній власності громади міста Дрогобича та не передана у користування юридичній особі «Релігійна громада Української Православної Церкви в місті Дрогобичі».

  Відповідно до довідки Дрогобицького МБТІ та ЕО від 24 травня 2022 року №622, – вищезгаданою юридичною особою не зареєстровано жодних майнових прав на об’єкти нерухомого майна за адресою: м. Дрогобич, вул. Трускавецька, 56. Тобто церква не має належних документів ні на землю, ні на будівлю, що було встановлено комісією.

  Фото: vartonews

  Останнім питанням в порядку денному став розгляд заяви представників громади міста, щодо засудження існування на території Дрогобицької міської територіальної громади церковної установи, яка фактично підпорядковується УПЦ МП та РПЦ та заяви парафіян собору Іова Почаївського, які висловили бажання перейти в підпорядкування Православної Церкви України.

  На засідання комісії прибув єпархіальний декан Дрогобицько-Самбірської єпархії Леонід Городиський, який ознайомив присутніх з рішенням Дрогобицько-Самбірської єпархії Православної Церкви України від 25 травня про прийняття громади храму святого Іова Печерського у єпархію Православної Церкви України.

  Попри те, що всі категорично налаштовані через сам факт існування московського патріархату на теренах громади, було вирішено провести все відповідно до чинного законодавства, запросили «батюшку», провели все відкрито та прозоро, транслюючи засідання комісії в онлайн-режимі. Дослідили законодавство, рішення компетентних органів, заслухали позицію усіх дотичних людей та одноголосно ухвалили рішення, на які давно чекала громада, – наголосив голова комісії, заступник міського голови Андрій Ковч.

  По завершенні засідання члени комісії, спільно з громадою, яка зібралась на площі та висловила чітке «Ні!» московському патріархату, відправились на вулицю Трускавецьку 56. Приміщення храму опечатали, під наглядом правоохоронців.

  Нагадаємо, у березні у Дрогобичі заборонили діяльність Московського патріархату через “відвертий антиукраїнський характер”.

  Найсвіжіше

  Популярне