Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  Антоній (Паканич) дзвонив до Москви і вибачався, що не зміг заблокувати збори «УПЦ» МП

  Митрополит РПЦвУ Антоній (Паканич) намагався заблокувати будь-які рішення, пов’язані з проведенням зборів єпископів і мирян «УПЦ» МП. Пізніше він дзвонив у Москву і вибачався, що не зміг нічого зробити, адже збори РПЦвУ вже заплановані на кінець травня.

  Про це пише публіцист Сергей Чапнін у Фейсбуці.

  27 травня українські єпископи планують зібратися в Києві, щоб слухати жорсткі питання духовенства та мирян своєї Церкви про те, чому український єпископат мовчить про роль патріарха Кіріла у виправданні війни та чому «УПЦ» МП досі не відокремилася від Церкви країни-агресора і як це зробити зараз, хай і із запізненням.

  Релігійний публіцист зауважує, що і для самого митрополита Онуфрія склалася дуже ризикована ситуація.

  «Ніколи раніше він сам не готував документи для зборів такого рівня та працівників для такої роботи у нього немає. Проте й іншого виходу теж немає – якщо залучати тих, кому Онуфрій не довіряє повністю, то будуть витоки та патріархія отримає доступ до проєктів документів з усіма наслідками: буде організовано саботаж у редакційній роботі, а згодом і на самих зборах. Загроза саботажу цілком реальна, бо вже минулого синоду митрополит Антоній спробував заблокувати будь-які рішення, пов’язані з проведенням зборів. Він не вніс цього пункту до проєкту заяви синоду. І лише завдяки тому, що митрополит Онуфрій жорстко наполягав на рішенні проведення зборів, Антонію не вдалося його заблокувати», – каже Сергей Чапнін.

  «М’якість і розпливчастість формулювань дозволила Антонію сподіватися, що збори відбудуться нескоро: оргкомітет зборів не створено, дати не були оголошені навіть приблизно. Тим не менш, Антоній був змушений дзвонити до Москви і вибачатися, що всі його зусилля блокування зборів виявилися марними», – йдеться в дописі.

  Цілком очевидно, що головне та практично єдине питання – це питання про незалежність від РПЦ та патріарха Кіріла.

  Публіцист прогнозує що «УПЦ» МП може перестати поминати патріарха Кіріла і почати поминати патріарха Варфоломія з умовою, що після закінчення війни відбудеться об’єднавчий собор з ПЦУ або канонічний статус «УПЦ» МП  буде визначений іншим чином.

  Нагадаємо, раніше релігійний експерт Олександр Єфременко повідомляв, що Онуфрій обговорює з духовенством «УПЦ» МП доцільність виходу із РПЦ. Також він зазначав, що глава УПЦ МП активно вивчає думку архієреїв московського патріархату в Україні напередодні зібрання єпископів і мирян.

  Зі свого боку «УПЦ» МП вважає розрив єдності з рпц «порушенням свободи віросповідання». 

  Найсвіжіше

  Популярне