Четвер, 7 Липня, 2022
Бiльше

  За незручні питання. Представник УПЦ МП пригрозив журналісткці “люстрацією”

  Журналістка “Четвертої влади” Алла Максимчук отримала погрозу “люстрацією” від прихильника Московського Патріархату.

  Про це повідомляє Інститут масової інформації.

  Інцидент стався під час підготовки журналісткою сюжету про боротьбу громади за можливість відвідувати храм, підконтрольний ПЦУ, а не Московській Церкві.

  Мова йшлася, зокрема, про боротьбу вірян у Корецькій громаді, що на Рівненщині, які ще у 2019 році перейшли з Московського Патріархату до Православної Церкви України, але не можуть відвідувати власну церкву, адже в ній править священик УПЦ МП.

  Під час підготовки сюжету Алла Максимчук намагалась отримати коментар одного з активних прихильників Моспатріархату Володимира Бурчені. Однак замість відповіді на поставлене питання отримала погрозу:

  – Закінчиться війна, ми будемо робить люстрацію, і я вашого номера збережу, і де ви є, і як ви, я збережу есемески, які ви пишете, збережу. Ви согласні? Ми того, буде люстрація.

  – Нічого не розумію, а до чого тут люстрація, я журналістка.

  – Буде люстрація, і ми розберемся, що ви й звідки, і що.

  Журналістка розповідала, що намагалась отримати коментар задля балансу матеріалу. Однак у сюжеті жоден представник МП, включно зі священиком, не обґрунтовує своєї позиції.

  “Я зробила висновок, що людина навіть не може аргументувати свою підтримку Московського Патріархату, тому і вдається до якихось маніпуляцій”, – підсумувала Алла Максимчук.

  Як повідомляв ІМІ, у квітні секретар – архимандрит Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП Микита Сторожук напередодні Великодня пригрозив війною журналісту, керівнику інформаційного порталу “БукІнфо” Сергію Зарайському.

  10 квітня чернівецькій журналістці Галині Єреміці погрожував парафіянин УПЦ МП під час знімання на території храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ в селі Михальча Чернівецької області.

  Найсвіжіше

  Популярне