Четвер, 29 Лютого, 2024
Бiльше

  Російська пропаганда божеволіє від переходу парафій сіл Озеро та Пальче в ПЦУ

  З початку повномасштабної війни рф проти України в нашій державі почався процес прощання з усім російським. Це стосується товарів, мови, музики та релігії. На жаль, в Україні досі існує «УПЦ» мп, яку мали б «прикрити» ще у 2014 році, коли анексували Крим та окупували Донбас. Але щось пішло не так…

  Російські пропагандистські ЗМІ розповідають про так званий насильницький перехід церкви «УПЦ» мп до «розкольної» ПЦУ. Журналісти rayon.in.ua розповідають, що ж насправді сталося в селах Озеро та Пальче Луцького району та чому на росії так «підгоряє» щодо цих подій.

  У яскравих істеричних фарбах російські «журналісти» описують «варварство та невігластво» українських парафіян, про злом замків на церквах та «злочинні схеми», за якими працюють на всій території України. Втім насправді все це є лише в хворій уяві російських пропагандистів.

  Що насправді сталося в селах Озеро та Пальче?

  Парафії сіл Озеро та Пальче одноголосно та в один день (8 травня, – ред.) проголосували за перехід з УПЦ мп до Православної церкви України. Нічого протизаконного люди та влада не зробили. Але й без скандалів там не обійшлося.

  У селі Пальче парафіяни провели голосування під стінами церкви, бо священник Петро Муляр, чий син на росії проповідує «рускій мір», зачинив храм та не прийшов на збори. Мало того, в той день до села приїжджали російські попи, які мали забрати ключі від обителі.

  В Пальчому навіть викликали поліцію, бо ж «незаконно вдираються до церкви». Проте поліцейські не змогли нічого зробити, адже з людьми була місцева влада та все відбувалося за законом.

  На зборах, окрім рішення перейти в ПЦУ, проголосували за зрізання замків у присутності правоохоронних органів та керівництва села. Адже церква не чиясь приватна власність. Тоді ж провели першу службу українською мовою.

  У селі Озеро було трохи «гарячіше», але все ж цивілізовано та законно. Місцевий священник затягнув службу, коли ініціативні громадяни прийшли на збори. А прихильники московського патріархату виштовхали їх з обителі. Після служби озерчани хотіли поговорити з отцем Михайлом, але той закрив церкву, сів у машину та поїхав.

  Біля місцевого озера жителі села Озеро проголосували за перехід церкви до ПЦУ та вирушили до храму. Він був зачинений, але на подвір’ї були «тітушки». Поліція про них подбала. Замок вирішили не зрізати, а лише опечатали двері та провели службу рідною мовою.

  Цікаво, що на цьому скандальний перехід в Озері не завершився. Одна з організаторів зборів Аліна Міщук розповіла про прикрий інцидент, який стався з нею на днях. Невідомі зловмисники використали її фото і створили фейкову сторінку в Instagram.

  У сторіс невідомі публікували фото Аліни з різноманітними образами. Очевидно, це пов’язано з активною громадянською позицією дівчини і виходом озерської церкви з московського патріархату, адже раніше таких інцидентів з нею не траплялося.

  За словами Аліни, вона зверталася зі скаргою до служби підтримки, аби сторінку заблокували, а також повідомила про цей факт до кіберполіції. Однак зловмисники у той же день встигли перейменувати сторінку й видалили образливі сторіс та фото дівчини. Читачками сторінки були двоє дівчат-підлітків. Одна з них відписала Аліні, що стосунку до створення фейкового акаунту не має.

  Та зважаючи на обставини, перехід озерської церкви до ПЦУ і створення фейкової сторінки однієї з організаторів зборів – виглядає зовсім не як збіг.

  Чому у роспропаганди «підгоряє» через перехід церков в ПЦУ?

  УПЦ мп вважається васалом РПЦ. З 27 жовтня 1990 року вона є самоврядною в складі РПЦ, а з 15 грудня 2018 року – має статус неканонічної, адже в Україні може бути лише одна православна Церква. Настоятеля РПЦвУ після обрання благословляє патріарх московський.

  Онуфрій, чинний настоятель УПЦ мп у своїх проповідях згадує «любого» кирила, а той, своєю чергою, благословляє рашистів на вбивство українців.

  Дуже цікава картина виходить, адже усі прихильники московського патріархату стверджують, що «УПЦ» – не російська церква, вони не мають стосунку до росії.

  Росіяни та прихильники мп щиро вважають, що ми утискаємо «УПЦ». Але яке росіянам діло до іншої держави та й церкви, яка офіційно є невизначеною, вони перервали євхаристичне спілкування зі Вселенським патріархатом.

  Також у РПЦ вважають ПЦУ розкольницькою та незаконною організацією. Хоча саме Православна церква України отримала Томос від Вселенського патріарха, є офіційна, визнана іншими помісними Церквами, як автокефальна. Але для Росії це неприйнятно, так само, як існування України.

  Підгоряє у роспропаганди, тому що на полі бою у них шалені втрати та одні поразки. А тому ніяка брехня вже не впливає на людей. Тому вони взялися за релігію, важливу для багатьох громадян сферу суспільства і розповідають про «розкольницьку ПЦУ». Те саме відбувається й з декомунізацією та дерусифікацією.

  Найсвіжіше

  Популярне