Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  Або їхати в Москву, або йти на пенсію, – російський богослов про Синод УПЦ МП

  Російський релігієзнавець, представник Центру православних досліджень Фордемского університету (Нью-Йорк, США) Сергій Чапнін вважає, що за підсумками Синоду УПЦ МП його керівництво можна назвати “камікадзе”.

  Про це він написав у себе на Фейсбуці, повідомляє Київ.Медіа.

  Чапнін зазначив, що підсумковий текст засідання не залишає УПЦ МП жодних варіантів, ніж як переїхати у Москву. І вказує декілька причин.

  Перша — у звіті засідання Синоду не названі жодні зовнішні вороги, якими для України є РФ та РПЦ, а лише внутрішні (Порошенко, ПЦУ).

  “Ні Путіна, ні Кіріла вони у своїй заяві не згадують. У їхній картині світу є тільки “Російська Федерація взагалі”, якась невловима сутність, яка деталізації не потребує. Однак цей збірний образ малюється не таким страшним. Сама війна – це “страшний”, але начебто абстрактний гріх. Чий саме це гріх митрополити поки що не розібралися, хоча біль страждання українського народу вони поділяють” — вважає він.

  Зі слів Чапніна, текст заяви писали за темниками від ФСБ і він укладений таким чином, що не завадить делегації УПЦ МП відвідати Архиєрейський Собор, який збирає Гундяєв у кінці 2022-го або на початку 2023 року.

  Ще одна річ, на яку вказує Чапнін — УПЦ МП заявила лише про те, що Україна “вистоїть і збереже державність”. Про збереження територіальної цілісності — жодного слова.

  “Тобто Синод УПЦ уже не вважає, що збереження територіальної цілісності країни – це актуальне завдання. Українські митрополити переконані, що країна частину своєї території неодмінно втратить і слід говорити лише про збереження державності, погоджуючись із втратою частини території. Обмовка прямо по Фрейду” — вказує він.

  Чапнін підсумовує, що результати Синоду свідчать про те, що УПЦ МП визначилася з позицією: жодного суду над патріархом РПЦ Кірілом, про який ходили чутки, не буде; виходу з-під юрисдикції Москви теж не буде.

  За його словами, шляхів у керівництва УПЦ МП тепер два — або їхати в Москву, або йти на пенсію.

  PS: Я практично не знаю український єпископат особисто, але все якось думав, що пристойні єпископи є і з часом вони знайдуть форму з’єднання з ПЦУ. Останнім часом думаю навпаки: нехай ніхто нікуди не переходить, хай усі до Москви їдуть” — резюмує Чапнін.

  Найсвіжіше

  Популярне