Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  В ОБСЄ назвали шокуючими антисемітські висловлювання Лаврова

  Персональні представники Чинного голови ОБСЄ виступили із спільною заявою, у якій засудили антисемітські висловлювання міністра закордонних справ Росії Лаврова, спрямовані на промоцію російської агресії проти України.

  Як передає Укрінформ, відповідна заява опублікована на сайті ОБСЄ.

  “Шокує та засмучує той факт, що міністр закордонних справ Російської Федерації Лавров, намагаючись дискредитувати Президента України та його уряд, використав один з найзловісніших антисемітських міфів. Ми сподівалися, що спотворене уявлення про те, що євреї самі винні у своїх нещастях і що вони були архітекторами самого Голокосту, було відкинуто у найтемніші куточки суспільства. Але тепер пан Лавров привернув міжнародну увагу до цієї антисемітської брехні та дав їй нове життя”, – йдеться у заяві.

  Свої підписи під нею поставили особистий представник Чинного голови ОБСЄ з питань боротьби з антисемітизмом Ендрю Бейкер, особистий представник Чинного голови ОБСЄ з боротьби з расизмом, ксенофобією та дискримінацією Регіна Полак та особистий представник Чинного голови ОБСЄ з питань боротьби з нетерпимістю та дискримінацією щодо мусульман Мехмет Пачаджі.

  Особисті представники Чинного голови ОБСЄ заявили про “відверте засудження цієї останньої спробу спотворити самі факти про Голокост та відродити ганебний антисемітський образ, і все це з метою промоції російської агресії проти України”.

  МЗС Ізраїлю раніше викликало посла Росії для надання пояснень після того, як Лавров у телеінтерв’ю, що вийшло 1 травня, порівняв Президента України Володимира Зеленського з Гітлером. За словами міністра РФ, “в Адольфа Гітлера теж була єврейська кров” і взагалі “найзапекліші антисеміти – зазвичай євреї”.

  Найсвіжіше

  Популярне