Понеділок, 27 Травня, 2024
Бiльше

  На Черкащині парафія перейшла до Православної церкви України (ВІДЕО)

  У селі Ротмістрівка Черкаського району парафія перейшла до Православної церкви України. Спроби розірвати зв’язки з Московським патріархатом вже були, проте повномасштабне вторгнення Росії в Україну дало поштовх реалізувати намір. Розповів Суспільному голова громади Володимир Ховайба.

  За словами місцевого жителя Олександра Вовка, є фото, яке в селі Ротмістрівка вважають історичним. На ньому жителі громади на зібранні вирішують, щоб їхня парафія перейшла до ПЦУ.

  Кожен, хто мав бажання, щоб церква була українська Київського патріархату, кожен своє волевиявлення підтверджував підписом”, – розповів пан Олександр.

  За словами місцевого жителя Віктора Ружина, спроби зробити церкву українською були й раніше.

  “Дуже довго тяглося це все. Раніше у нас був священник раніше Стефаній. Тоді всі люди проголосували, там були лише дві людини проти, втім так і не перейшли. Це було років три – чотири тому. А тут вже терпіти немає як, треба це робити”, – розповів чоловік.

  Священник Московського патріархату відмовся не тільки від переходу церкви до ПЦУ, а й від служіння, сказав голова громади Володимир Ховайба.

  Пішли до священника. Він сказав: «Я давав обітниця, мені сказали не давати ключі», але коли люди постановили: «Будь ласка, віддайте ключі і відімкніть церкву». Бо люди так вирішили. Він віддав ключі, відімкнув церкву”, – прокоментував Володимир Ховайба.

  Місцеві жителі розповіли, що нині шукають нового священнослужителя.

  “Пропонували священнику, щоб він переходив в Українську церкву. Він відмовився. Не захотів. Якщо не захотів, то дорога вільна йому. Нехай іде туди, куди він хоче, а ми хочемо, щоб вона була українська. Ми звернемося до черкаського глави, до Києва, щоб прислали сюди священника, прислали українського, який буде працювати і буде з народом спілкуватися”, – розповів житель села Ротмістрівка Віктор Ружин.

  Протоієрей Микола Шарко з сусідньої Куцівки поки буде опікуватися церквою в Ротмістрівці.

  Суспільне Черкаси Священник Микола Шарко

  Радію тому, що будуть молитися доступною мовою, зрозумілою. Багато людей з того села не ходили до церкви через те, що церква Московська. Їм це було не зрозуміло”, – розповів священнослужитель.

  Він сказав, що залишитися в церкві для постійного богослужіння.

  Буду допомагати, буду бачити, як люди потягнуться. Якщо буде в нас гармонія. Плани в нас дуже великі”, – сказав він.

  Від початку повномасштабного вторгнення вісім парафій проявили бажання перейти до ПЦУ, розповів митрополит Черкаський і Чигиринський, владика Іоан.

  Суспільне Черкаси Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан

  Із 2014 року дуже мало перейшло. Близько десяти парафій і чотири священники перейшли. З початком цієї війни, відкритої агресії РФ проти України, в нас почався такий перехід і досить активний. Він має таку характеристику: чим більше звірств роблять росіяни, тим більше священники Московського патріархату починають задумуватися про те, що так чи інакше вони є співучасниками цього процесу. Вже перейшли чотири священники з парафіями своїми – це за місяць. Далі є декілька парафій, які без священника перейшли, якими вже опікуються священники нашої церкви”, – прокоментував Владика.

  Кількість парафій, які хочуть перейти до Православної церкви України, може збільшитися, сказав священник Микола Шарко. Він знає ще декілька громад, які теж обрали шлях Ротмістрівської.

  Найсвіжіше

  Популярне