Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Священники Московського патріархату вимагають церковного трибуналу для патріарха Кіріла

  Священники Української православної церкви Московського патріархату звернулися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кіріла. Спільну заяву за підписом 93 священників оприлюднив протоієрей Андрій Пінчук на своїй сторінці у Facebook.

  Вони вимагають міжнародного церковного трибуналу для патріарха Кирила.

  “Сьогодні, коли Московський патріарх Кіріл відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви, вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила”, – сказано у позові.

  Станом на 11.04.22 01:01 звернення підписав 191 священник з різних єпархій УПЦ МП.

  У відкритому зверненні, зокрема, йдеться: “Ми, священники Української Православної Церкви, в ці трагічні дні, коли триває жорстока війна Російської Федерації проти України, вважаємо своїм пастирським обов’язком звернутися до усієї повноти Світового Православ’я”.

  “Дії патріарха Кіріла викликали масове обурення серед духовенства та вірних Української Православної Церкви”, – зазначають священники.

  У зверненні священники закликають Предстоятелів Помісних Православних Церков “засудити військову агресію Російської Федерації проти України”.

  А також розглянути публічні заяви Кіріла і “на всеправославному рівні доктрину “русского мира”, яку протягом багатьох років пропагує патріарх Кирил і яка стала одним з ідейних виправдань війни Російської Федерації проти України”.

  Після розгляду “надати цій доктрині оцінку з точки зору православного вчення та в разі засудження цієї  доктрини, притягнути патріаха Кирила до відповідальності та позбавити права обіймати патріарший престол”.

  Нагадаємо, патріарх Російської православної церкви Кіріл закликав росіян бути згуртованими і готовими служити владі країни до кінця свого життя. Про це він заявив у своїй недільній проповіді у Москві.

  Найсвіжіше

  Популярне