Середа, 27 Вересня, 2023
Бiльше

  Чехія відправила в Україну танки, БМП і системи залпового вогню – Reuters

  Чеська Республіка поставила в Україну танки, системи залпового вогню, гаубиці та бойові машини піхоти для боротьби з російським вторгненням.

  Про це пише Reuters з посиланням на два джерела у Міністерстві оборони Чехії.

  Джерела агентства підтвердили партію з п’яти танків Т-72 та п’яти бойових машин піхоти БМП-1, які були помічені на залізничних платформах раніше цього тижня.

  Але це були не перші постачання важкої техніки. “Протягом кількох тижнів ми поставляємо важку наземну техніку — я говорю загалом, але за визначенням ясно, що це танки, бойові машини піхоти, гаубиці та реактивні системи залпового вогню. Те, що пішло з Чехії, налічує сотні мільйонів доларів”, — сказав високопоставлений представник Міноборони.

  Джерела відмовилися повідомити кількість поставленої зброї. Високопоставлений представник Міністерства оборони сказав, що чехи також постачають низку зенітних озброєнь, імовірно йдеться про ПЗРК “Стріла-10”.

  Чехія також веде переговори з Україною щодо ремонту пошкодженої української техніки. Джерело сказало, що це може бути техніка з українського резерву, яка потребує ремонту, або техніка, пошкоджена під час бойових дій.

  За словами джерела, наразі проводяться консультації з чеськими ремонтними компаніями щодо їхніх можливостей.

  Найсвіжіше

  Популярне