Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  Війна в Україні є свідченням безсилля ООН – Папа Франциск

  Підбиваючи підсумки на Мальту, невелику острівну країну в Середземному морі, Папа Римський Франциск поділився думками про силу «малих», які є свідками пошани і свободи, що протиставляються колонізації могутніми.

  Про це пише Vatican News.

  Під час загальної аудієнції в середу, 6 квітня 2022 року, понтифік розповів, що Мальта отримала євангельську благовість ще на зорі християнства, давши притулок святому Павлові та його супутникам після корабельної аварії. Святіший Отець пояснив, що гасло подорожі було почерпнуте саме з цього епізоду, що розповідає про «неабияку людяність», з якою тубільці прийняти подорожніх з розбитого корабля.

  Мальта, за його словами, є ключовою у накресленні дороги до більш братерського та придатного для життя світу, в якому всі ми перебуваємо «в тому самому човні».

  «Сьогодні, – сказав він, – часто говориться про геополітику, але, на жаль, домінуючою логікою є логіка стратегій могутніших держав, спрямованих на утвердження власних інтересів, розширюючи економічний, ідеологічний і військовий вплив. Ми це бачимо на прикладі війни. Мальта в цій картині представляє право та силу малих країн, які, однак, багаті історією та цивілізацією, що повинні просувати іншу логіку: логіку пошани та свободи, співіснування відмінностей, що протиставляється колонізації з боку могутніших. Бачимо це сьогодні. І не лише в одному місці, але й у інших…».

  «Після другої світової війни чинилися спроби закласти підвалини нової історії миру, але, на жаль, ми не вчимося, вперед пішла стара історія великих конкуруючих потуг. І в теперішній війні в Україні ми є свідками безсилля ООН», – підкреслив Папа Франциск.

  Нагадаємо, раніше схожу позицію озвучив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін. На його думку, після оприлюднення фотографій та відеороликів зі звільненої Бучі, які обійшли світ, в ООН є тільки два шляхи: перший – негайно виключити росію з Ради з прав людини; другий – саморозпуститися як організація, що остаточно втратила моральну основу для своєї діяльності.

  Найсвіжіше

  Популярне