Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  Літаки рф оснащені ядерною зброєю навмисно порушили повітряний простір Швеції

  Два російські літаки, які порушили повітряний простір Швеції поблизу Готланда, були оснащені ядерною зброєю.

  Про це, як пише «Європейська правда», повідомив шведський телеканал TV4.

  Надзвичайна подія сталась 2 березня, втім її подробиці розкривались поступово. Сьогодні ЗМІ повідомили, що порушення було навмисним актом з метою залякування Швеції.

  Відомо, що того дня група літаків злетіла з російської авіабази в Калінінграді (Кьоніґсберґ): чотири літаки – два штурмовики типу Су-24 супроводжували два винищувачі типу Су-27. Штурмовики, за інформацією джерел ЗМІ, були оснащені ядерною зброєю.

  Через війну в Україні шведські ВПС підвищили готовність і завчасно помітили, що російські льотчики прямують до Готланду.

  Порушення повітряного простору Швеції тривало близько хвилини. У відповідь повітряні сили країни підняли два винищувачі JAS 39 ​​Gripen. Саме тоді, кажуть шведські ЗМІ, було підтверджено, що російські літаки були оснащені ядерними боєголовками. 

  У збройних силах Швеції не коментують, чи були два штурмовики оснащені ядерною зброєю, але вважають, що порушення було навмисним.

  «Ми оцінюємо це як свідому дію. Це дуже серйозно, особливо тому, що вони воююча країна», – прокоментував командувач ВПС Карл-Йохан Едстрьом.

  Примітно, що провокація відбулась на тлі постійних погроз росією наслідками Швеції, а також Фінляндії у випадку вступу до Пінвічноатлантичного альянсу (НАТО).

  Найсвіжіше

  Популярне