Понеділок, 26 Вересня, 2022
Бiльше

  Александрійський патріархат засудив вторгнення Росії в Україну

  Александрійський патріарх розповів, що чекав вторгнення Путіна в Україну. Він уточнив, що Александрійський патріархат негайно засудив вторгнення Росії в Україну. «Ми мали інший поганий досвід церковного вторгнення Російської Церкви в Александрійський Патріархат і фактично в бідні африканські парафії. Вони прийшли до цих бідних людей, щоб посіяти їхні знайомі “бур’яни” та вчинити боягузливе церковне вторгнення в місце, де вже 2000 років ми боремося з такою кількістю принижень і злиднів, щоб допомогти сотням тисяч людей у ​​величезній Африці», – пояснив патріарх.

  Він згадав, що прожив цілих 10 років в Україні, в Одесі, з 1985 по 1995 рік.

  «Я вивчив їхню мову, я там навчався, я представляв патріархат, і я так добре їх знаю і дуже люблю. Тому мій біль подвійний. Скільки разів я їздив з Одеси до Харкова та Києва. І оскільки я добре знаю, які вони хороші люди, які у них приємні почуття всередині, я з першого моменту засудив війну… І російський народ, і український народ є православними. Сумно, коли інтереси великих, олігархів, привели в цю ситуацію стільки тисяч людей. А особливо перелякані очі маленьких дітей. І квартали, по яких я ходив, які зустрічав, які любив, і, можливо, багато з них зараз немає в живих», – сказав він.

  На запитання про опір українців Александрійський патріарх сказав, що це дуже хоробрий народ. «Історія українського народу під час Другої світової війни жахлива. Це дуже героїчний народ, з великими обіймами любові, який ніколи нікому не чинив зла. Вони намагаються вижити. Тоді я пережив великий розвал Радянського Союзу… голод, який ми переживали протягом 2-3 років. І все ж вони гордий, гідний народ, вони ніколи не покажуть тобі бідності. Вони патріоти і будуть захищати свою Батьківщину, навіть якщо останній українець повинен віддати всю свою кров», – сказав патріарх.

  На запитання, як  Александрійський патріархат може допомогти українцям, пан Феодор ІІ відповів, що спілкується з багатьма людьми і робить те, що він може. За його словами, робляться зусилля з відправлення контейнерів з продовольством, медикаментами в Україну, причому багато з цих предметів було відправлено, як гуманітарну допомогу до Африки.

  Нагадаємо, патріарх Феодор коментуючи дії президента Росії Владіміра Путіна сказав, що не можна вбивати людей і молитись Богу одночасно.

  Найсвіжіше

  Популярне