Вівторок, 31 Січня, 2023
Бiльше

  Український омбудсман закликала світ відреагувати на нові обшуки та арешти у Криму

  Український омбудсман Людмила Денісова закликала міжнародне співтовариство відреагувати на дії російської влади в анексованому Криму, які 9 лютого провели нові обшуки та арешти кримськотатарських активістів.

  «Чергове свавілля стосовно кримських татар у тимчасово окупованому Криму… Закликаю міжнародне співтовариство рішуче засудити такі протиправні дії Російської Федерації, посилити тиск на РФ для запобігання їм порушень прав людини на території тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та Севастополя», – написала Денісова на своїй сторінці у фейсбуці.

  Раніше повідомлялося, що в Криму російські суди заарештували на два місяці чотирьох кримських татар, затриманих вранці 9 лютого під час обшуків. Київський районний суд Сімферополя заарештував до 7 квітня Марлена Мустафаєва та Іметхана Абдулвапова. Їх утримуватимуть у СІЗО-1 Сімферополя. Ленінський районний суд Севастополя залишив під арештом Ансара Османова та Ернеса Сейтосманова до 6 квітня. На час слідства вони будуть у СІЗО.

  Родичі кримських татар, яких вранці 9 лютого затримали російські силовики, розповіли, що обшуки почалися з 4 ранку, при цьому мобільного зв’язку та можливості звернутися до адвокатів не було. Дружина затриманого Ансара Османова Мер’єм стверджує, що російські силовики підкинули книги під час ранкового обшуку.

  У «Кримській солідарності» повідомляють, що затримані Ансар Османов, Ернест Сейтосманов і Марлен Мустафаєв – активісти, котрі відвідували судові процеси у «справах кримських мусульман».

  ФСБ Росії стверджує, що затримані після обшуків у Криму 9 лютого четверо кримських татар належали до руху «Хізб ут-Тахрір» та здійснювали «антиконституційну діяльність».

  Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар, коментуючи нові обшуки російських силовиків у кримськотатарських активістів, закликала Росію «забратися з Криму» і звільнити всіх громадян України, і звільнити всіх громадян України, яких незаконно утримують.

  Прокуратура АРК та Севастополя після проведення затримань та обшуків російськими силовиками у будинках кримських татар відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 162 Кримінального кодексу України (порушення недоторканності житла).

  Найсвіжіше

  Популярне