Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  Громадськість Красноярська змусила РПЦ відмовитись від намірів збудувати у місті новий кафедральний собор

  Красноярська єпархія Російської православної церкви була змушена поступитись думці громади міста Красноярськ і відмовитись від наміру збудувати на набережній новий кафедральний собор, пише KrasNews.

  Відомо, що громадськість та місцеві активісти виступили проти планів Моспатріархату щодо зведення релігійної споруди. Красноярці збирали підписи за відміну рішення РПЦ, і з часом представники духовенства змушені були дослухатись до думки містян.

  3 лютого 2022 року в Красноярській єпархії повідомили, що в обраному місці – де річка Кача впадає до Єнісею не буде кафедрального храму. Натомість там постане невеликий дерев’яний храм. Поряд з цим, в РПЦ взяли на себе зобов’язання висадити живу огорожу, збудувати поруч дитячий майданчик та виконати благоустрій навколишньої території.

  Нагадаємо, у Російській Федерації росіяни дедалі частіше та активніше виступають проти будівництва нових культових споруд, які належать РПЦ. Зокрема в Рязані триває боротьба місцевих мешканців з єпархією РПЦ, яка зазіхнула на будівлю місцевої школи №6. А у Новосибірську містяни провели акцію протесту проти будівництва нового храму РПЦ на місці спортивного майданчику. Разом з дорослими у мітингу взяли участь діти.

  Також відомо, що в Іркутську місцеві мешканці провели низку акцій протесту проти вирубки парку в Приморському районі, на місці якого РПЦ має намір збудувати храм-пам’ятник князя Алєксандра Нєвского. Окрім цього, активісти зареєстрували петицію проти будівництва храму, яку досить швидко підписали понад 4 тисячі чоловік.

  Схожа ситуація склалась і у місті Сєверодвінськ. Там мешканців однієї з вулиць протестували проти будівництва нового храму Моспатріархату. При цьому, у протестах взяли участь навіть віряни РПЦ, які вважають, що у місті достатньо храмів для задоволення потреб всіх парафіян.

  Найсвіжіше

  Популярне