Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  В україні більше православних ніж в Росії, – релігієзнавець

  Україна є мультиконфесійною, мультирелігійною країною, тож українці не є моноконфесійним народом. Водночас Україна має більше православних ніж Росія, і є найбільшою православною державою в світі.

  Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив український релігієзнавець та історик, колишній в’язень Кремля Ігор Козловський.

  «Якщо зібрати усі православні громади, то ми найбільша православна держава у світі. У нас православних більше, ніж у Росії. Ми – найбільша греко-католицька країна світу, ми – найбільша протестантська країна Східної Європи, ми – найбільша баптистська країна у всій Європі взагалі. Частина наших людей також сповідують іслам, є буддисти тощо. Це пов’язано з особливостями нашої національної психології і вільним вибором», – пояснив Ігор Козловський.

  На думку релігієзнавця, подальше об’єднання українських церков є природнім процесом, однак воно не відбуватиметься надто швидко.

  «Церква вимірює себе століттями, а не роками і місяцями. Вимагати від церкви, щоби вона виконувала п’ятирічні плани неможливо. У нас є політичні партії зі спільними цінностями, але ж вони не об’єднуються. А що казати про людей, які звикли жити у певній традиції, з певним баченням, звичками. Вирішувати такі складні питання, які пов’язані з їх свідомістю непросто», – вважає релігієзнавець.

  Нагадаємо у Росії на Різдво прийшло менш як 1% людей до храмів.

  Найсвіжіше

  Популярне